В Україні з'явився ще один антикорупційний орган – консультативно-дорадчий

21 червня 2018, 17:38

Ініціаторами його створення виступили посадові особи Інституту законодавства Верховної Ради України

Слідом за ухваленням потрібних законопроектів про Антикорупційний суд, відбулося також перше робоче засідання "Міжнародного центру моніторингу антикорупційного законодавства" – нового органу, покликаного здійснювати моніторинг антикорупційних законопроектів. Про це сайту "Сьогодні" розповів керівник Інституту законодавства Верховної Ради України Олександр Копиленко.

Реклама

За його словами, в структурі інституту вперше пішли на створення подібного центру, оскільки боротьба з корупцією, як невід'ємна складова реформування суспільних відносин, набула величезного значення.

Копиленко також додав, що головним завданням центру буде моніторинг антикорупційного законодавства, а його робота сприятиме визначенню пріоритетних напрямків реформування та правового регулювання у зазначеній сфері суспільних відносин на основі системності та узгодженості теорії і практики.

"Якщо ж говорити простими словами, то головною метою роботи центру буде об'єднання зусиль законодавців і практиків з обміну досвідом і відповідно створення якісних законів", – підсумовує Копиленко.

Міжнародний центр моніторингу антикорупційного законодавства об'єднає правоохоронців і законописців. Організатори повідомляють, що в роботі нового органу братимуть участь голови, заступники та представники НАБУ, Держбюро розслідувань, СБУ, МВС, а також Мін'юсту. 

Сьогодні ж відбулося його перше засідання, на якому вироблена чітка програма подальшої роботи. В Інституті законодавства обіцяють незабаром оприлюднити свої плани і ретельно звітувати перед громадськістю про свою роботу. 

Реклама

Нагадаємо, 7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд. Депутати завершили епопею з ухваленням важливого закону, і тепер в Україні з'явиться новий судовий орган. 11 червня президент підписав відповідний документ. 

У свою чергу керівник Спеціалізований антикорупційної прокуратури Назар Холодницький визначив терміни, коли суд займеться першими хабарниками. За його словами, перші справи можуть почати розглядати в грудні 2018 – січні 2019 років.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти