В Україні постійно скорочуються передплатні тиражі газет – НСЖУ

7 серпня 2018, 10:54

Мінінфраструктури блокує звернення НСЖУ до Кабінету міністрів

За підсумками передплатної кампанії на друге півріччя 2018 року тиражі газет і журналів скоротилися до рівня 95% від показників на 1 січня поточного року. Такі дані повідомляє ВАТ "Укрпошта" у відповідь на запит Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Реклама

Загальний обсяг друкованих ЗМІ щодо поштової доставки передплатникам в Україні становить близько 8,3 млн примірників, повідомляє прес-служба НСЖУ.

У НСЖУ зазначають, що друкований інформаційний простір постійно скорочується через відсутність державної політики підтримки друкованої преси і непартнерського ставлення ПАТ "Укрпошта" до редакцій.

"Постійне зростання поштових тарифів на доставку друкованих ЗМІ та скорочення мережі "Укрпошти" абсолютно очевидно призводять до відмови українців від читання газет, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Захистити українські газети і право громадян на доступ до друкованого слова може тільки реалізація обгрунтованої державної інформаційної політики. Адже ганьбою є те, що за останні три роки ринок підписки в Україні скоротився на 3 млн примірників! Тобто на 27%!".

За даними ПАТ "Укрпошта", станом на 1 липня 2015 року в Україні тираж видань за передплатою становив 11,3 млн. Відтоді тиражі постійно тільки скорочувалися і досягали таких показників падіння: 10,6 млн прим. – в першому півріччі 2016-го; 9,6 млн прим. – у другому півріччі 2017-го; і 8,6 млн прим. – в першому півріччі 2018-го.

Реклама

Надзвичайну ситуацію щодо якості поштової доставки видань за передплатою, тарифної політики"Укрпошти" і загального скорочення тиражів визнають видавці і регіональних, і національних газет.

Директор департаменту з управління тиражем ПрАТ "Сьогодні Мультимедіа", член правління Всесвітньої газетної асоціації WAN-IFRA від України Сергій Охріменко зазначає, що темпи падіння тиражів цього року значно зросли, особливо у місцевих видань. На його думку, це викликано тарифною політикою "Укрпошти" на тлі жахливої якості доставки.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

"Такі темпи падіння, враховуючи заплановане підвищення вартості послуг "Укрпошти", відсутність стратегії розвитку послуги з передплати, вкрай неякісну і несвоєчасну доставку і можливе переведення великої кількості (до 4 тис.) поштових відділень в формат так званих точок присутності (фактичне закриття) дають підстави прогнозувати падіння тиражів за результатами річної передплати на 2019 рік не менше, ніж на 15% до поточного рівня, – зазначає Сергій Охріменко. – За помірно-оптимістичними формулюваннями "Укрпошти" криється справжня катастрофа на ринку підписки".

Національна спілка журналістів України продовжує наполягати на введенні урядового мораторію на поштові тарифи на доставку газет (їх фіксації на рівні доставки з 1 липня 2018 р.). Відповідне звернення НСЖУ до Кабінету міністрів надійшло в червні, але його реалізація блокується Міністерством інфраструктури України.

Нагадаємо, НСЖУ закликав Гройсмана ввести мораторій на зростання поштових тарифів на доставку газет , оскільки через істотне подорожчання паперу та поштових послуг більшість газет опинилися в критичній ситуації.

Реклама

Також раніше повідомлялося, що "Укрпошта" оголосила про підвищення тарифів . Підвищення відбудеться в два етапи. З 1 липня тарифи в середньому мали зрости на 24,7%. Ще на 19,2% порівняно з першим етапом зростуть тарифи з 1 січня 2019 року.

"Це повинно забезпечити мінімальну рентабельність надання послуг, оскільки 2017 року держпідприємства продовжували надавати послуги з доставки та прийому газет і журналів нижче собівартості, що негативно позначається на фінансовому становищі "Укрпошти" та ДП "Преса" і призводить до збитків", – пояснило держпідприємство прийняття рішення.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти