В Україні почали діяти військові прокуратури

22 серпня 2014, 10:21

На окупованих територіях тепер працюватимуть військові прокурори

Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо створення військових прокуратур", яким відновлюється діяльність військових прокуратур в країні. Про це повідомляється на сайті глави держави.

Реклама

Закон №1642-VII визначає порядок утворення, укомплектування та матеріально-технічного забезпечення військових прокуратур, а також соціального захисту їх працівників зі статусом військовослужбовців.

Згідно із Законом, до військових прокуратурах належать Головна військова прокуратура (на правах структурного підрозділу Генеральної прокуратури України), військові прокуратури регіонів (на правах обласних), військові прокуратури гарнізонів та інші військові прокуратури, прирівняні до прокуратурам міст і районів. Головну військову прокуратуру очолює заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор.

У випадках, коли в силу виняткових обставин на певних адміністративно-територіальних одиницях не діють органи прокуратури України, які мають здійснювати там нагляд, за рішенням Генерального прокурора України виконання їх функцій може покладатися на військові прокуратури. Освіта, реорганізація та ліквідація військових прокуратур, визначення їх статусу, компетенції, структури і штатів здійснюється Генеральним прокурором України.

В тренді
Тупицького не пустили до КСУ, але зарплату в 300 тисяч продовжують платити

Військовими прокурорами і слідчими призначаються громадяни з числа офіцерів, які проходять військову службу або перебувають у запасі і мають вищу юридичну освіту.

Реклама

Нагадаємо 13 квітня 2012 року було прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України", пунктом 13 якого до Закону України "Про прокуратуру" внесено зміни, в тому числі, виключені положення щодо військових прокуратур.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти