В Україні почав діяти безвізовий режим з ЄС: всі подробиці

11 червня 2017 0:10

Всі громадяни України при наявності біометричного паспорта можуть відвідувати 30 країн Європи без віз і перебувати там до 90 днів

Безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом в ніч на неділю, 11 червня, офіційно вступає в силу. Згідно з процедурою, угоду з Європейським Союзом щодо взаємної лібералізації візового режиму вступає в силу через 20 днів з моменту його публікації в офіційному журналі ЄС, тобто о 00.00 11 червня 2017 року.

Так, всі громадяни України при наявності біометричного паспорта можуть відвідувати 30 країн Європи без віз і перебувати там до 90 днів протягом 180 днів, а саме всі країни-члени ЄС, крім Великобританії та Ірландії, а також в 4 держави-асоційовані учасники Шенгенської угоди: Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію.

Першими запускають безвіз для України Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Болгарія, Греція і Кіпр. Вже з півночі за київським часом, українці зможуть їздити в ці держави без віз.

Через годину скасує візи велика частина європейських країн: Австрія, Бельгія, Данія, Іспанія, Італія, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Останньою країною на європейському континенті, яка запускає безвіз з Україною, стане Португалія – о другій годині ночі.

О третій годині аналогічний крок зробить Ісландія, яка не входить до складу ЄС, але є державою-членом Шенгену.

Останньою країною, яка 11 червня надасть Україні безвіз, стане Гренландія, яка не є членом ні ЄС, ні Шенгену. Проте, цей острів є автономною частиною Данії, а тому і скасує візи.

Президент України Петро Порошенко 11 червня відправиться на кордон зі Словаччиною в Закарпатській області, де зустрінеться з президентом цієї країни Андрієм кицьку. Президенти візьмуть участь в символічній церемонії з нагоди введення безвізового режиму між Україною та країнами Шенгенської зони.

В цей же день з 8.00 до 15.00 співробітники посольства України в Польщі і Генерального консульства України в Любліні будуть перебувати на п'яти пунктах пропуску "Дорогужск", "Зосін", "Медика", "Гребенне" і "Корчова" на українсько-польському кордоні, а також у варшавському аеропорту з метою контролю і моніторингу ситуації.

Українцям, які мають намір в перші години дії безвізового режиму відправитися в подорож, необхідно звертати увагу на різницю в часі з деякими країнами ЄС. У кожній державі рішення про початок дії безвізового режиму набуде чинності за місцевим часом, який може відрізнятися від українського.

Як повідомлялося, для отримання "безвізу" Україна виконала 144 критерії плану дій візової лібералізації, в тому числі в сфері безпеки документів (включаючи впровадження біометричних паспортів, що відповідають найвищим міжнародним стандартам і перевищують мінімальні вимоги цього плану, а також запуск візової інформаційної системи), в сфері контролю за кордоном, в сфері боротьби з корупцією (створені ключові органи: Національне антикорупційне бюро України, Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Національне агентство з протидії корупції, Національне агентство по поверненню активів, отриманих незаконним шляхом), а також по боротьбі з організованою злочинністю і відмиванням коштів, у сфері громадського порядку і безпеки, зовнішніх відносин та основних прав людини.

На консультаціях країн-членів ЄС, представників Європарламенту та Єврокомісії 28 лютого було досягнуто згоди про запуск візової лібералізації для громадян України. Тріалог між Радою ЄС, Єврокомісією і Європарламентом про надання Україні безвізового режиму завершився 1 березня.

6 квітня депутати Європарламенту більшістю голосів підтримали надання безвізового режиму українцям. Рада Європейського Союзу на рівні міністрів сільського господарства і рибальства на засіданні 11 травня схвалила це рішення.

22 травня документ був опублікований в офіційному журналі ЄС.

24 травня Порошенко заявив, що щоденний потік осіб, які перетинають державний кордон України на заході, може вирости з майже 100 тис. осіб на 20% після введення безвізового режиму з країнами ЄС. При цьому, за його словами, досвід Молдови і Грузії свідчить, що таке підвищення становило 35-40%.

10 червня президент України запустив символічний "таймер безвізу", який відрахував останні 12 годині до вступу в силу безвізового режиму з Євросоюзом. "Це буде остаточне "прощавай" Російській імперії і слова "back in the USSR" ми будемо чути, тільки слухаючи Beatles, і ніколи більше не повернемося в Радянський Союз, тому що ми – горда і вільна нація, повертаємося в сім'ю європейських народів", - сказав Порошенко.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Безвизовый режим с ЕС

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти