В Україну йдуть безпрецедентні реформи – доповідь Єврокомісії

13 грудня 2016, 16:44

Як розповів єврокомісар Хан, Україна зробила важливі кроки для вирішення "ключової, системної проблеми корупції"

Європейська комісія і Зовнішня дипломатична служба Європейського Союзу оприлюднили спільну доповідь, в якій стверджується, що Україна проводить "інтенсивні і безпрецедентні реформи" в економічній і політичній сферах.

Реклама

Відповідна доповідь, в якій аналізується стан виконання Україною порядку денного Асоціації Україна-ЄС, оприлюднена сьогодні в Брюсселі напередодні проведення Ради асоціації Україна-ЄС, який пройде 19 грудня в Брюсселі за участю прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана і членів українського уряду.

"За останні два роки в дуже важких умовах, не тільки через конфлікт на сході України і незаконну анексію Криму, Україна зробила великі кроки. Сьогоднішній звіт повністю визнає цю роботу, виконану українською владою. Зараз вкрай важливо перейти від прийняття відповідних законів і створення інститутів до повного виконання цих реформ з тим, щоб українські громадяни змогли отримати з цього вигоду", – прокоментувала доповідь високий представник ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент ЄК Федеріка Могеріні.

При цьому вона запевнила, що в процесі проведення реформ Україна може розраховувати на підтримку Європейського Союзу.

У свою чергу, європейський комісар з питань переговорів про розширення і Європейської політики сусідства Йоханнес Хан висловив переконання, що зусилля по проведенню реформ в Україні приносять результати.

Реклама

"Україна зробила важливі кроки для вирішення ключової, системної проблеми корупції... Ця робота повинна бути продовжена і повинна принести реальні зміни в країні. Боротьба з корупцією та створення надійної судової системи також є ключем до трансформації бізнес-клімату і відновлення процвітання", – підкреслив він.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

Єврокомісар також запевнив, що ЄС продовжить підтримувати Україну в цих зусиллях "як політично, так і фінансово".

У спільній доповіді розглядаються важливі події і реформи, які проводяться відповідно до стратегічних пріоритетів, погоджених між ЄС і Україною в рамках порядку денного Асоціації.

Згідно з доповіддю, Україна реалізувала ряд реформ у сфері боротьби з корупцією та з метою наведення порядку в банківській системі, приступила до реалізації амбітних реформ в енергетичному секторі, а також по зміцненню демократії і верховенства права.

Був також досягнуто прогресу в інших сферах Угоди про асоціацію Україна-ЄС, частина якої тимчасово застосовується з листопада 2014 року. Зокрема, йдеться про заходи, пов'язані з прийняттям конституційних поправок в судовій сфері, прийняття амбіційної стратегії в сфері прав людини та плану дій, а також проведенні реформи по децентралізації.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти