В Україні чиновники з низькою зарплатою розпоряджаються 1 трлн гривень на рік – опозиціонер

19 листопада 2015 14:12

Роль держави в економіці повинна бути зменшена, упевнений Віктор Скаршевський

Що більше в економіці присутності держави, то вище рівень корупції в країні, впевнений опозиційний міністр фінансів Віктор Скаршевський. Про це він заявив на засіданні Опозиційного уряду в Києві в четвер, 19 листопада.

Реклама

"В Україні забагато присутності держави в економіці. Кожна друга гривня, зароблена бізнесом або громадянами, проходить через руки 380 000 чиновників з середньою зарплатою в дві тисячі гривень. Сума, якою розпоряджаються низькооплачувані чиновники, становить 1 трлн гривень на рік! При слабкому контролі і непрозорому витрачанні бюджетних коштів у чиновників виникає величезна спокуса в корупції. Тому, що більше присутності держави в економіці, то більше корупція в країні, все дуже просто", – підкреслив Скаршевський.

За його словами, крім офіційних податків і зборів, бізнес і громадяни сплачують так звані корупційні податки.

"Люди платять повз бюджет прямо в кишені чиновників. Платять за право отримання відшкодування експортного ПДВ, за отримання різних дозвільних документів, платять за дозвіл на будівництво, за закриття навмисне відкритих кримінальних справ проти бізнесу тощо Найяскравішим індикатором того, що влада бореться з корупцією тільки лише на словах, є той факт, що до бюджету за статтею "конфіскація коштів, отриманих корупційним шляхом", за 9 місяців нинішнього року надійшло всього 7 765,70 грн. Наголошую, це сума, яка надійшла від боротьби з корупцією. Ось як влада з нею бореться", – резюмував Віктор Скаршевський.

Крім того, в Україні необхідно максимально спростити і автоматизувати митні процедури, щоб вирішити проблему контрабанди. "Через контрабанду, за різними оцінками, бюджет країни втрачає 100-150 млрд грн на рік. Я хочу підкреслити, що контрабанда можлива тільки за сприяння фіскальних служб, а також різних силових структур. Вона не існує автономно", – підкреслив опозиціонер.

Не пропусти!
Французькі вболівальники переплутали Бухарест і Будапешт. Їх прийняли за українців
Французькі фани приїхали до Бухареста замість Будапешта
Реклама

Він привів як приклад "боротьбу" з контрабандою на закарпатській митниці. "Після скандалу і збройних зіткнень в липні цього року буквально через тиждень начальник закарпатської митниці пішов на підвищення до Києва в Міністерство внутрішніх справ. Ніхто не був покараний взагалі! Показово, що в Угорщині, куди надходив контрабандний товар з України, після цього випадку через два тижні було заарештовано 18 угорських митників. А в Україні – підвищення по службі", – зазначив Скаршевський.

Він також звернув увагу на те, що після скандального звільнення двох глав митної служби в Україні не було надано жодних результатів розслідування їх діяльності. "На даний момент в Фіскальної службі навіть немає керівника, відповідального за роботу митниці", – заявив опозиційний міністр фінансів.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти