В Україні активізувалася торгівля політичними силам: експерти розкрили деталі

10 липня 2019, 23:08

Оголошеннями про продаж партій інтернет рясніє з кінця весни, коли почалася реєстрація на місцеві та парламентські вибори

З початком виборчої кампанії в Україні активізувалася торгівля політичними силами. В Україні їх більше трьохсот. Але на вибори кандидатів за списками висунула тільки 21 партія. Ще 44 по кілька претендентів в округах.

Реклама

Приблизно 90% політсил використовують для перепродажу, пояснює "Сьогодні" фахівець з виборчих систем Денис Ковриженко. Існує кілька способів заробити. Зокрема, партії купують мажоритарники. Адже вони можуть мати своїх представників у виборчих комісіях, тільки коли висуваються від політсили, а не самостійно.

"Представництво, воно дозволяє забезпечити певний контроль і можливості впливу на прийняття рішень. Певні недобросовісні кандидати намагаються вплинути на результати голосування так як від комісії залежить, як рахуються, власне, голоси", – говорить Денис Ковриженко, старший юридичний радник Міжнародної фундації виборчих систем.

Купують партії і для висунення кандидатів за списками. Грішать цим в основному новоспечені політики. Адже на момент участі в виборах партії має бути не менше року. А її створення з нуля забирає багато часу і грошей.

"Є певний ринок політичних партій. Наприклад, партію легше не реєструвати з самого початку, а легше просто її перейменувати на з'їзді партії – і вона перейде від однієї політичної або економічної групи до іншої", – говорить Олександр Клюжев, аналітик громадянської мережі "ОПОРА".

Оголошеннями про продаж партій інтернет рясніє з кінця весни, коли почалася реєстрація на місцеві та парламентські вибори. За одну політсилу просять мінімум 35 000 доларів.

Зараз в Україні 352 політсили. Така величезна кількість означає, що купують їх менше, ніж створюють ті, хто зробив на реєстрації бізнес. Згідно з законом, якщо партія 10 років не висуває кандидатів на вибори, її свідоцтво Міністерство юстиції може анулювати.

Реклама

7 липня Центрвиборчком дозволив передати бюлетені в окружні комісії. Як розповіла голова Комісії Тетяна Сліпачук, "ЦВК уповноважила Державне підприємство спеціального зв'язку в особі визначених ним співробітників цього підприємства від імені Комісії здійснити передачу виборчих бюлетенів".

Позачергові вибори до Верховної Ради України IX скликання призначені на 21 липня 2019 року. Згідно з даними опитування, проведеного новинами "Сьогодні" на телеканалі "Україна" спільно з міжнародною компанією Edison Research, більше половини українців (55,2%) будуть голосувати на майбутніх виборах. Водночас політичні сили вже визначилися з людьми, з якими підуть на вибори. Читайте детальніше про списки партій, які йдуть до Верховної Ради.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти