У Кримінальному кодексі хочуть переписати 100 статей: всі подробиці

14 червня 2016, 11:22

Ігор Сєров Ігор Сєров

У Раді хочуть полегшити роботу поліції, прибравши паперову тяганину

В Україні очікуються нововведення щодо порушників законів: у Верховній Раді хочуть почати розглядати раніше зареєстрований законопроект, яким парламент має намір ввести поняття "кримінальна провина". Крім того, законодавці хочуть виключити з Кримінального кодексу близько 100 статей і окремих пунктів. Кінцева мета всього цього – гуманізація кримінальної відповідальності і зниження числа засуджених. Простіше кажучи, окремі нетяжкі злочини незабаром можуть кваліфікувати як кримінальні проступки, за які буде передбачений арешт після затримання. Ще одне нововведення, яке пропонують ввести парламентарії, – це "розрахункова одиниця сумою 30 грн". Як сказано в пояснювальній записці до проекту закону, таке нововведення потрібно для того, щоб обчислювати не тільки що накладаються штрафи, але і розміри заподіяного зловмисником збитку. Наприклад, за певний кримінальний проступок може загрожувати сплата певного числа розрахункових одиниць. "Це потрібно і для того, щоб нарешті виключити абсолютно штучну і нічим не обґрунтовану прив'язку до податкового законодавства (зараз штрафи нараховуються в перерахунку на неоподатковуваний мінімум, який становить 17 грн. – Авт.)", – Сказано в пояснювальній записці. Тобто не виключено, що разом з прийняттям закону автоматично підвищаться і штрафи.

Реклама

700 СПРАВ НА КОЖНОГО. Як роз'яснили нам у парламенті, кримінальним проступком законодавці пропонують вважати правопорушення, яке варіюється між адміністративними та кримінальними критеріями. Іншими словами, не виключено, що "провинами" за підсумком вважатимуть, наприклад, дрібні крадіжки (без злому і розбою) і дрібне хуліганство. Автори закону не виключають, що провиною можуть вважати, наприклад, крадіжку мобілки. "Зараз навантаження практично на кожного слідчого – в середньому 500-700 справ. Слідчі не тільки не встигають розслідувати, а й вести картотеку. Тобто треба дати можливість швидше працювати зі справами, які стосуються злочинів, які не становлять великої суспільної небезпеки, – говорить один з ініціаторів документа і перший заступник глави Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Микола Паламарчук. – Мета – створити спрощену систему передачі матеріалів до суду і дати можливість правоохоронній системі реагувати на більшу кількість злочинів. Буде менше паперової тяганини". Спікер МВС Артем Шевченко ініціативу підтримує. "Якщо введуть "кримінальну провину", то це буде на благо. Розслідуванням займуться дільничні, розвантаживши тим самим слідчих", – розповів нам спікер. З цим згоден і юрист Олексій Святогор. "Кваліфікація у вигляді проступку дійсно спрощує процедуру розслідування, скоротить його терміни" Що стосується можливого виключення 100 статей і їх пунктів з КК, то, за словами Паламарчука, деякі з них можуть бути перенесені до Адмінкодексу, а деякі можуть бути переписані заново.

ПОБОЮЮТЬСЯ РОЗГУЛУ. Неофіційно слідчі підтвердили нам, що на кожного з них зараз, після всіх змін в системі МВС, доводиться по кілька сотень кримінальних проваджень. "У одній мене зараз 550. Чесно скажу, що до розслідування більшості крадіжок телефонів руки не доходять, в першу чергу розслідую тяжкі злочини. Така ситуація, на мій погляд, склалася через брак кадрів. Така ситуація – в більшості відділів. Якщо введуть спрощену систему, де не буде паперової тяганини, то розслідування будуть проводитися швидше. Але що стосується гуманізації кримінальних статей – це черпання води решетом. Суспільство до цього не готове – це загрожує розгулом злочинності", – розповіла нам одна зі столичних слідчих.

В тренді
Тупицького не пустили до КСУ, але зарплату в 300 тисяч продовжують платити

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти