У списку люстрації знаходяться 374 особи – Мін'юст

13 січня 2015, 15:52

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

У відомстві кажуть, що є судові розгляди справ з оскарження застосування люстрації

Тетяна Козаченко, директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції, на прес-конференції заявила, що наразі в реєстрі люстрованих осіб 374.

Крім того, за її словами, є судові розгляди справ з оскарження застосування люстрації, таких близько 170.

Серед них фактично зараз тільки два позитивні рішення щодо відновлення на роботі.

Також є справи, за якими було винесено рішення відмовити у поновленні на роботі.

Вона підкреслила, що позиція Мін'юсту така, що будь-яка людина має право оскаржити застосування до неї заборон згідно закону про люстрацію в суді.

Серед цих близько 170 справ, зазначила Козаченко.

"З них більшість справ – це співробітники прокуратури, саме тих силових відомств, які забезпечили репресивність роботи нашої системи", – сказала вона.

Крім того, скарги подають (близько 10% всіх справ) співробітники податкової, державної фіскальної служби і співробітники МВС (близько 7%), а також зовсім незначну частину скарг подають співробітники СБУ та інших держорганів.

"Більшість таких справ перебуває в Києві, це понад 100 справ", – зазначила вона.

"Хочу зазначити, що більшість справ, це близько 50%, взагалі зупинено провадження суддями до того часу, коли Конституційний суд розгляне питання щодо конституційності деяких положень закону відповідно до подання Верховного суду України. Міністерство юстиції вважає таку зупинку справ неприпустимою, тому що будь-яка людина має право на захист", – сказала вона, додавши, що будь-яка така справа має бути розглянута судом.

Нагадаємо, закон "Про очищення влади" (про люстрацію) набрав чинності 16 жовтня 2014.

Законом визначено правові та організаційні засади проведення процедури очищення влади від осіб, визначених цим законом, з метою утвердження в суспільстві верховенства права, законності, підвищення ефективності боротьби з корупцією.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ
Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти