У раді при президенті РФ вирішили допомогти українцям ховатися від мобілізації

31 липня 2015, 11:09

У ФМС повідомили, що вважають за доцільне продовжити термін преференцій для громадян, які прибули до Росії з постраждалих від бойових дій територій

У Раді при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини вважають, що громадяни України повинні мати можливість ховатися на території Росії від мобілізації. Про це сказав глава ради Михайло Федотов, коментуючи повідомлення на сайті організації про продовження термінів перебування в Росії і отримання притулку для громадян України та осіб без громадянства.

Реклама

"Ми просили, щоб безперешкодне перебування на території РФ стосувалося всіх українців, для нас вони всі абсолютно однакові... Ми обговорювали цю тему в рамках ради і прийшли до висновку, що є українці, які виїхали тому, що не хочуть під бомбами і снарядами жити – це одна категорія. Але є й інші, які не хочуть повертатися в Україну за політичними переконаннями, наприклад не хочуть бути мобілізованими, якось нелюдяно їх висилати", – сказав Федотов.

На сайті організації вказано, що на прохання Ради при президенті РФ Федеральна міграційна служба Росії направила в свої територіальні підрозділи вказівку про продовження на 90 діб истекающего 1 серпня терміну перебування в Росії громадян України та осіб без громадянства, які постійно проживали на території України і прибулих на територію Російської Федерації в екстреному масовому порядку, хто не встиг отримати в Росії тимчасовий притулок або інший документ про законність перебування.

"Щоб не ставити себе в залежність від продовження терміну перебування, рада рекомендує всім жителям України зазначеної вище категорії отримати статус тимчасового притулку. Він видається скрізь, крім Москви, Московської області, Санкт-Петербурга, Ленінградської області і Чечні, підтверджує законність перебування в Росії в протягом одного року і дає право працювати без патенту", – йдеться в повідомленні.

У теж час, в ФМС Росії повідомили, що вважають "доцільне продовжити термін преференцій для громадян, які прибули до Росії з постраждалих від бойових дій територій Донецької та Луганської областей України".

Реклама

"Іншим громадянам України надаємо можливість без виїзду з території Російської Федерації знаходитися ще 90 діб і безперешкодно отримувати дозвільні документи на роботу, як і для всіх громадян країн – учасниць СНД, з якими встановлені безвізові відносини", – підкреслили в ФМС.

В тренді
"Вони тут? Вони всюди". Зеленський потролив журналістку через російський переклад (відео)

22 липня глава Федеральної міграційної служби Росії Костянтин Ромодановський повідомив, що громадянам України з 1 листопада може бути закритий в'їзд до РФ на три роки у разі неотримання дозвільних документів, виключення залишаться тільки для жителів "південно-східних регіонів Донецької та Луганської областей України".

За даними ФМС, на сьогоднішній день в РФ перебуває 2,642 млн громадян України, з них 1,038 млн покинули східні області України через бойових дій.

6 травня Ромодановський на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним заявив, що в Росії від призову ховається понад півмільйона громадян України.

Як відомо, в Україні проходить 6-та хвиля мобілізації.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти