У РНБО пояснили, чому Україна поки не ратифікує Римський статут

2 лютого 2015, 11:28

В умовах анексії Криму та агресії Росії на Донбасі ратифікація Римського статусу доцільна тільки в умовах синхронного прийняття такого рішення РФ

Принципово, Україна не виступає проти ратифікації Римського Статуту, однак чітко усвідомлює, що це буде використано росіянами в пропаганді і для здійснення дипломатичного тиску на нашу державу. Про це повідомив заступник секретаря РНБО Володимир Польовий.

Реклама

"В умовах анексії Криму та агресії Росії на Донбасі ратифікація Римського статусу доцільна тільки в умовах синхронного прийняття такого рішення, насамперед, Росією", – зазначив він.

Таку позицію Володимир Польовий пояснює, на прикладі конфлікту між Грузією і РФ.

Так, за його словами, юрисдикція МКС поширюється тільки на територію держав, що ратифікували Римський статут (міжнародний документ, яким і був створений Суд).

"Росія не ратифікувала Римський статут, а Грузія – ратифікувала. У серпні 2008 року російська армія вторглася на територію Грузії "для захисту російських громадян".

Реклама

Зате зараз Міжнародний кримінальний суд розглядає більше 3000 звернень саме від росіян, які отримали російське громадянство в Південній Осетії і, начебто, зазнали шкоди від дій грузинської влади. Тобто саме росіяни (а не навпаки) виступають на стороні обвинувачення, а дії грузинської сторони досліджуються судом. Переслідування російських властей, солдатів і керівництва Міжнародним кримінальним судом неможливо, оскільки і РФ не є країною-учасницею Римського статуту. Звичайно, Росія, свідомо дестабілізує ситуацію в країнах, які "входять в сферу" її національних інтересів, і не збирається ратифікувати цей документ", – пояснює Володимир Польовий.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни

Заступник секретаря РНБО відзначає, що Росія вже створила "Білу книгу пам'яті" про події на Донбасі і готує позови до українських військових.

Нагадаємо, Римський статут (1998), яким засновано Міжнародний кримінальний суд (МКС), Україна підписала, але поки так і не ратифікувала. Відповідно, зараз Міжнародний кримінальний суд не поширює свою юрисдикцію щодо злочинів, вчинених на території України. Не ратифікувала статут і Росія.

29 січня Рада міністрів ЄС із закордонних справ у своїй постанові заявив про важливість прискорення в Україні ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду, як це передбачено угодою про асоціацію з Євросоюзом.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Протистояння на сході України

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти