У "Слузі народу" роз'яснили, коли депутатів не зможуть притягти до відповідальності

18 грудня 2019, 19:55

Віталій Рябошапка Віталій Рябошапка

Норма закону не поширюється на весь строк повноважень депутата, каже Олександр Качура

У фракції "Слуга народу" вважають "маніпуляціями з боку опозиції та її представників" заяву, що норма, за якою депутат не може бути притягнутий до відповідальності під час виконання депутатських повноважень, по суті, відновлює депутатську недоторканність.

Реклама

Таку думку висловив у коментарі сайту "Сьогодні" народний депутат, заступник голови Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Качура.

"Виконання повноважень" – це коли депутат займається законодавчою діяльністю. Вичерпний перелік діяльності народного депутата є в законі "Про статус народного депутата". Там написано, що він подає законопроекти, виступає, представляє інтереси виборців, ось що мається на увазі. І це не означає, що як тільки депутат отримав повноваження, він стає недоторканним. І що якщо він вб'є когось, його арештувати не можуть. Тобто це не означає, що норма поширюється на весь строк повноважень депутата. Тому все це політичні маніпуляції, які не відповідають дійсності", – зазначив Качура.

Зазначимо, що стаття 6 закону "Про статус народного депутата" ("Діяльність народного депутата") говорить, що депутат у порядку, встановленому законом, бере участь в засіданнях ВРУ, в роботі депутатських фракцій (груп), комітетів, тимчасових спеціальних комісій, тимчасових слідчих комісій, утворених Верховною Радою України, виконує доручення Верховної Ради України та її органів, бере участь у роботі над законопроектами, іншими актами Верховної Ради України, бере участь у парламентських слуханнях. Також діяльністю депутата є звернення із запитами і депутатськими зверненнями в різні органи влади.

Читайте також: Ексгенпрокурор про новий закон: "Депутатська недоторканність повністю відновлена"

Нагадаємо, що Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроект №2237 про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення їх у відповідність до закону України "Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України". За документ проголосував 291 народний депутат.

Реклама

При цьому представники фракції "Голос" заявили, що норма, за якою депутат не може бути притягнутий до відповідальності під час здійснення депутатських обов'язків, фактично відновлює недоторканість, оскільки депутат здійснює ці повноваження постійно.

У редакції, підготовленій профільним комітетом до другого читання, ця норма виглядала так: "Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у Верховній Раді України та її органах, а також при здійсненні депутатських повноважень, за винятком відповідальності за образу чи наклеп".

Також повідомлялося, що глава Спілки юристів України, екс-генпрокурор Святослав Піскун у коментарі сайту "Сьогодні" зазначив: якщо в статті 27 закону "Про статус народного депутата" говориться, що депутат не несе відповідальності при виконанні депутатських повноважень, то це фактично повне повернення депутатської недоторканності.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти