У разі виходу Росії з Ради Європи ЄСПЛ втратить владу над РФ – міністр юстиції

29 січня 2015 14:12

Юрисдикція Євросуду поширюється тільки на членів РЄ, зазначили в Мін'юсті РФ

У разі виходу Росії з Ради Європи компетенція Європейського суду з прав людини не буде поширюватися на РФ, заявив глава Мін'юсту Олександр Коновалов.

Реклама

"Зрозуміло, вихід з Ради Європи означає припинення компетенції ЄСПЛ. Але там є застереження, що справи, які встигають надходити в період членства країни в конвенції, вони продовжують розглядатися", – заявив Коновалов.

У свою чергу уповноважений РФ в ЄСПЛ – заступник міністра юстиції Георгій Матюшкін заявив, що вихід держави з Ради Європи означатиме, що воно фактично денонсує Європейську конвенцію про права людини.

"Якщо держава виходить з Ради Європи, воно фактично денонсує Європейську конвенцію з прав людини і виходить з-під юрисдикції ЄСПЛ", – заявив Матюшкін, коментуючи повідомлення російських політиків про те, що Росія, можливо, припинить свою участь в Раді Європи.

"Є і зворотний зв'язок. Якщо держава денонсує конвенцію і, відповідно, виходить з-під юрисдикції ЄСПЛ, це фактично означає, що воно виходить з Ради Європи. Ці два процеси пов'язані один з одним", – сказав уповноважений РФ в ЄСПЛ.

Реклама

"Таким чином, якщо ми вийдемо з Ради Європи, то Європейська конвенція для нас перестане діяти", – уточнив він.

Нагадаємо, 28 січня ПАРЄ позбавила російську делегацію основних повноважень – права голосувати та брати участь у роботі керівних органів асамблеї до квітневої сесії.

Не пропусти!
Швеція – Словаччина: онлайн-трансляція матчу Євро-2020
Ісак vs Гамшик, Швеція vs Словаччина

У квітні минулого року парламентарії Росії вже були піддані таким же санкціям.

Крім того, відносно членів російської делегації, згідно з резолюцією, призупиняються права призначатися в якості доповідачів, бути членами тимчасових комісій зі спостереження за виборами і представляти органи асамблеї РЄ на інституційній та на періодичній основі.

У зв'язку з прийняттям резолюції делегація російських парламентаріїв залишила сесію ПАРЄ, обіцяючи розглянути питання про доцільність членства в Раді Європи через рік.

Реклама

Як заявив напередодні голова Держдуми Сергій Наришкін, "якщо російська делегація не володітиме всіма повноваженнями, а головне – правом голосу, то для нас втрачає сенс в таких умовах працювати на майданчику ПАРЄ".

При цьому він додав, що "після закінчення року перед Росією, можливо, постане питання про членство в Раді Європи", підтвердивши тим самим зроблені ним раніше заяви – як перед поїздкою до Страсбурга, так і на майданчиках ПАРЄ.

У минулу неділю після закінчення засідання Президентського комітету ПАРЄ Наришкін заявив, що "якщо голосування за повноваженнями російської делегації нас розчарує, ми, на жаль, змушені будемо припинити роботу в ПАРЄ протягом року, і відповідальність за це понесуть ті, хто таке рішення прийняв".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти