В регіонах України будуть створені муніципальні варти

21 травня 2015 12:09

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Новий орган буде підкорятися місцевій владі, але не МВС

Верховна Рада прийняла законопроект № 2890 "Про муніципальної сторожі". За проект закону в першому читанні проголосували 288 народних депутатів.

Реклама

"Законопроект розроблено з метою вдосконалення існуючої системи захисту життя, здоров'я, прав і свобод членів територіальних громад, їх власності, природного середовища, а також інтересів самої громади від протиправних посягань. Зазначене буде досягнуто шляхом закріплення на законодавчому рівні права місцевих рад створювати муніципальну варту, яка фінансуватиметься за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством, і виконувати роль підконтрольного суспільству механізму забезпечення законності і правопорядку на території відповідної адміністративно територіальної одиниці", – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Законопроект визначає, що муніципальна варта – це орган в системі місцевого самоврядування, який створюється в порядку, визначеному цим Законом, з метою забезпечення на території, що знаходиться під юрисдикцією відповідної ради, охорони громадського порядку, законності, прав, свобод і законних інтересів громадян і міститься за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

Законопроект визначає основні завдання муніципальної варти, серед яких, зокрема:

  • забезпечення охорони громадського порядку на території юрисдикції відповідної місцевої ради, у взаємодії з органами внутрішніх справ;
  • профілактика правопорушень;
  • інформування органів та підрозділів внутрішніх справ про вчинені або підготовлювані злочини, місця концентрації злочинних угруповань;
  • виконання окремих адміністративних стягнень;
  • охорона майна, що перебуває у комунальній власності;
  • надання окремих видів правової та соціальної допомоги громадянам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям, що здійснюють свою діяльність на території відповідної міської ради та місцевої ради об'єднаної територіальної громади;
  • сприяння виконанню рішень відповідних рад, що утворили муніципальну варту, прийнятих у межах їх повноважень.

Структуру і чисельність муніципальної варти стверджує відповідна рада. Підрозділи муніципальної варти не входять до структуру територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України.

Реклама

Фінансування діяльності муніципальної варти здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.

В тренді
Нардеп від "Слуги народу" сфотографувався перед Капітолієм в пляжних шльопанцях і з прапором в руках (фото)
Андрій Клочко в США. Колаж: "Сьогодні"

Матеріально-технічна база муніципальної варти формується відповідно до рішень відповідної ради, який прийняв рішення про створення муніципальної варти.

Норми матеріально-технічного забезпечення муніципальної варти встановлюються відповідною радою.

Нагадаємо, що раніше Верховна Рада також ухвалила в першому читанні закон про створення Національної поліції.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти