У Раду внесли пакет законопроектів про реструктуризацію боргу

9 вересня 2015, 19:09

Мова йде про поправки в Податковий і Бюджетний кодекси

Кабмін зареєстрував у Верховній Раді пакет із трьох законопроектів, необхідних для успішного завершення реструктуризації зовнішнього приватного боргу країни, а також проект постанови про забезпечення фінансової стабілізації в рамках виконання програми МВФ "Механізм розширеного фінансування" (EFF).

Реклама

Про це йдеться в повідомленні на сайті парламенту.

Мова йде про поправки в Податковий і Бюджетний кодекси, а також у закон цінних папери та фондовий ринок щодо випуску нових інструментів – державних деривативів, проте текст законопроектів поки відсутня.

Напередодні міністр фінансів Наталія Яресько уточнила, що вказані законопроекти вже узгоджені зі спеціальним комітетом кредиторів. "Вони мають технічний характер, проте є невід'ємною важливою частиною успіху наших колективних зусиль реструктуризації боргу і повернення України до економічного зростання", – сказала глава Мінфіну.

За її словами, у змінах до Бюджетного кодексу буде врегульовано питання випуску, обслуговування і погашення державних деривативів і визначено пріоритетність реструктуризованих боргів по відношенню до боргів, які не взяли участі в запропонованій боргової операції, а поправки до Податкового кодексу містять особливі правила оподаткування доходів компаній, є позичальниками по реструктуризованих гарантованим державою кредитами. Як уточнили агентству в Мінфіні, в останньому законопроекті мова йде про нульовий оподаткуванні формальної прибутку, яка буде зафіксована в балансах цих підприємств за підсумками реструктуризації.

В тренді
"Вони тут? Вони всюди". Зеленський потролив журналістку через російський переклад (відео)
Реклама

Глава Мінфіну нагадала, що після прийняття законів умови реструктуризації повинні бути схвалені власниками кожної серії єврооблігацій, включених в процес реструктуризації під час проведення окремої юридичної процедури.

Крім того, уряд одночасно з законами про реструктуризацію боргу внесло поправки до держбюджету-2015 про підвищення соціальних стандартів вже з 1 вересня замість 1 грудня цього року, в тому числі завдяки зекономленим від реструктуризації засобам.

Як повідомлялося, Україна 27 серпня заявила про досягнення домовленості про реструктуризацію зовнішнього комерційного боргу на суму близько $19,3 млрд з комітетом кредиторів, що представляє власників цих українських зобов'язань приблизно на $9 млрд.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти