У Раді зареєстровано законопроект про санкції відносно РФ

11 серпня 2014, 22:00

Закон є реакцією на потенційні загрози національній безпеці України

Арсеній Яценюк зареєстрував у Верховній Раді законопроект про санкції відносно Росії. Відповідний текст розміщено на сайті українського парламенту.

Реклама

Закон є реакцією на потенційні загрози національній безпеці України, включаючи ворожі дії, збройний напад інших держав або недержавних утворень, заподіяння шкоди життю та здоров'ю населення, захоплення заручників, експропріацію власності держави, фізичних і юридичних осіб, завдання майнових втрат і створення перешкод для сталого економічного розвитку, повноцінного здійснення громадянами України прав і свобод, що належать їм.

Законопроект містить 29 видів санкцій, серед яких, зокрема, блокування активів осіб, обмеження транзиту ресурсів, польотів та перевезень по території України, а також анулювання або призупинення ліцензій на здійснення певного виду діяльності.

Зокрема, згідно з документом санкції можуть застосовуватися з боку України по відношенню до іноземної держави, іноземної юридичної або фізичної особи, громадян України, юридичних осіб, утворених за законодавством України, а також інших суб'єктів.

Зокрема, видами санкцій згідно з законопроектом є блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися і розпоряджатися майном, що належить їй; обмеження торговельних операцій; обмеження або повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень через територію України. Також видами санкцій є припинення виконання економічних і фінансових зобов'язань; анулювання або зупинення ліцензій та інших дозволів, отримання яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання або зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами.

Реклама

Крім того, до списку видів санкцій потрапляють заборона участі в приватизації; обмеження або припинення надання послуг поштового зв'язку; заборона або обмеження ретрансляції теле- і радіоканалів; заборона користування радіочастотним ресурсом України; обмеження або припинення діяльності засобів масової інформації та інших суб'єктів інформаційної діяльності, в тому числі в мережі Інтернет; обмеження або заборона виробництва або розповсюдження друкованої продукції; обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування.

Також видами санкцій називається заборона здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг у юридичних осіб-резидентів іноземної держави;

заборона або обмеження заходу морських суден у територіальні води та порти України і повітряних суден – повітряний простір України, здійснення посадки на території України.

В тренді
Тупицького не пустили до КСУ, але зарплату в 300 тисяч продовжують платити

Крім того, згідно із законопроектом видами санкцій є заборона видачі дозволів, ліцензій Національного банку України на здійснення інвестицій в іноземну державу, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території іноземної держави; припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави або вивезення з України валютних цінностей та обмеження з видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави; заборона здійснення НБУ реєстрації учасника міжнародної платіжної системи, платіжною організацією якої є резидент іноземної держави; заборона збільшення розміру статутного капіталу господарських товариств, підприємств, банків, у яких резидент іноземної держави володіє 10 і більше відсотками статутного капіталу.

Також, згідно з проектом закону видами санкцій називаються введення додаткових заходів у сфері екологічного, санітарного, фітосанітарного та ветеринарного контролю; припинення дії торговельних угод, спільних проектів та промислових програм у певних сферах, зокрема, у сфері безпеки і оборони; заборона передачі технологій, прав на об'єкти права інтелектуальної власності; припинення культурних обмінів, наукового співробітництва, освітніх і спортивних контактів, розважальних програм з іноземними державами та іноземними юридичними особами; заборона діяльності партій, рухів та інших громадських об'єднань і фондів; відмова в наданні та скасуванні віз резидентам іноземних держав; припинення дії міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; анулювання офіційних візитів, засідань, переговорів з питань укладення договорів або угод; позбавлення державних нагород України та інших форм відмінності.

Реклама

Згідно з текстом документа рішення щодо застосування, скасування та внесення змін у санкції приймається Радою національної безпеки і оборони і вводиться в дію указом Президента України у встановленому законом порядку.

Рішення про скасування санкцій також приймається РНБО "у разі якщо застосування санкцій призвело до досягнення мети їх застосування".

Як відомо, перший в історії України Закон про санкції повинен бути проголосований парламентом у вівторок, 12 серпня.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти