У Раді назвали мінуси податкової реформи Кабміну

"Компромісний" законопроект зазнав грунтовної критики

Авторський колектив законопроекту № 3357 – парламенський варіант податкової реформи – розкритикував схвалений президентом так званий компромісний проект Міністерства фінансів.

За словами авторів проекту № 3357, урядовий варіант пропонує українцям відмовитися від:

 • ліквідації податкової міліції (тільки зміна назви). "А значить, податковий терор бізнесу буде продовжений", – зазначають парламентарії.
 • адміністративної реформи фіскальної служби – ДФС зберігає можливість трактувати законодавство і самостійно встановлювати правила і процедури. "А тому безлад і знущання над бізнесом залишаються", – говорять автори альтернативного законопроекту.
 • "Демілітаризації" податкового контролю – податкові інспекції й далі зможуть замість тільки сервісних функцій проводити тотальні перевірки платників податків.
Реклама

Парламентарії вважають принципово неприйнятним такі пункти урядового документа:

 • оподаткування дивідендів за ставкою 18% у поєднанні з оподаткуванням прибутку за ставкою 18% залишають країну інвестиційно непривабливою;
 • оподаткування фонду оплати праці за ставками – 18% податку на доходи фізичних осіб +20% єдиного соціального внеску +1,5% військового збору. "Це не створює тих умов, за яких відбудеться істотна детінізація заробітних плат", – вважають автори проекту № 3357;
 • оподаткування прибутку за формулою чинного законодавства буде зберігати податок на прибуток в якості корупційного, продовжувати функціонування схем виведення капіталу і збір податку на принципах так званого податкового навантаження через адміністративний тиск ДФС;
 • ускладнення і обмеження використання спрощеної системи оподаткування малим бізнесом;
 • вихолощення ідеї створення електронного кабінету платника податків – законопроект тільки встановлює обов'язок КМУ розробити і затвердити підзаконний акт, що регламентує його роботу, а це могло б бути зроблено і без прийняття законопроекту;
 • збереження дискреційних норм, що дозволяють знімати податковий кредит за формальними підставами: наявність помилок у податковій накладній та порушення вимог підзаконних актів при її реєстрації; надання ДФС можливості впливати на черговість виконання заявок на відшкодування ПДВ;
 • зміни не прийняті заздалегідь, не роз'яснені ні платникам, ні працівникам ДФС, що вже саме по собі формує джерело конфлікту.

"Після падіння ВВП країни на 6,8% в 2014 році і близько 11% очікуваного падіння в 2015-му, економічні показники України співставні з тими, які демонструють неуспішні африканські країни. Планові темпи зростання в 2016-му і наступних роках, які уряд закладає в макроекономічну політику, дозволяють сподіватися на повернення до рівня економічних показників 2013 тільки після 2020 року", – зазначають автори парламентської версії податкової реформи.

Реклама

Як відомо, раніше 114 депутатів-співавторів (це рекорд) внесли до Ради альтернативний урядовому законопроект про зміни до Податкового кодексу.

Як уточнила нам головний автор документа Ніна Южаніна, яка очолює Комітет з податкової та митної політики ВР, ключові моменти такі:

 • податок на доходи фізосіб – 10% (зараз 15-20%);
 • ПДВ – 15% (зараз 20%);
 • єдиний соцвнесок – 20% (зараз для роботодавців від 36,76 до 49,7%, для фізосіб на єдиному податку – 34,7%);
 • податок на розподілений прибуток - 15% (зараз податок на прибуток – 18%). 

Нещодавно Мінфін презентував свій третій, "компромісний" варіант податкової реформи – його разом з бюджетом на 2016 рік Верховна Рада планує розглянути на позачерговому засіданні в четвер, 17 грудня.

Реклама

За основу у компромісному документі взято принцип Кабміну "всі податки за ставкою в 20%". Правда, діючий податок на прибуток пропонують залишити на рівні 18% і податок на доходи фізосіб підвищити не на 5%, а на 3% – до 18%. Також Мінфін відстояв свої пропозиції з оподаткування "спрощенки". Кількість "спрощенців" через це помітно зменшиться.

__15_01_01_02

Читайте також:

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
“Сьогодні” в Telegram Пiдпишись на RSS-канал
Останні новини
Реклама
Пряма трансляція
Опитування
Влада
Візит Зеленського до Байдена у Вашингтон
Докладніше
Комаровський в темі
Який тест на COVID-19 надійніший
Думка Комаровського
Читати статтю
АКТУАЛОЧКА
Збираєшся на пікнік?
Де краще купувати продукти
Хочу дізнатись
Кейт Вінслет для LA Times
Гороскоп
Твій гороскоп на сьогодні
Читати гороскоп
Спецпроект
Календар лайфхаків на літо
Серпень
Лайфхаки за календарем
Для батьків
Аптечка малюка у відпустці і дома
Зібрати
Сприятливі та небезпечні дні у серпні
Місячний календар на серпень
Що треба робити

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти