У Раді створять робочу групу з підготовки змін до закону про антикорупційне бюро

12 січня 2015, 13:06

У конкурсі на посаду голови бюро, ймовірно, не зможуть брати участь особи, які раніше займалися боротьбою з корупцією

У Верховній Раді буде створена робоча група з підготовки змін до закону про Національне антикорупційне бюро, заявляє голова парламенту Володимир Гройсман.

Реклама

"Я пропоную створити зараз терміново робочу групу на базі комітету (з питань запобігання та протидії корупції – ІФ), який очолює Єгор Соболєв, запросити туди експертів, спеціалістів, членів конкурсної комісії... і до 3 лютого внести узгоджений законопроект", – заявив він в ході засідання погоджувальної ради парламенту в понеділок у Києві.

Гройсман дав доручення створити таку робочу групу з підготовки змін до закону про антикорупційне бюро. Він зазначив, що на сьогоднішній день вже є кілька законопроектів, якими пропонується внести зміни до цього закону, і "в кожному з них є позитивні речі".

За словами керівника комітету із запобігання і протидії корупції Соболєва, підготовлений законопроект №1406, яким пропонується заборонити людям, "які вже відповідали за боротьбу з корупцією, брати участь у конкурсі на керівника цього бюро".

Як повідомлялося, конкурсна комісія з обрання директора Національного антикорупційного бюро на засіданні 10 січня затвердила текст оголошення про проведення даного конкурсу.

Реклама

Згідно закону "Про Національне антикорупційне бюро України", конкурсна комісія пропонує президенту України на посаду директора бюро трьох кандидатів, глава держави обирає одного з трьох кандидатів і подає подання до Верховної Ради, за згодою якої і призначається керівник бюро.

"Президент України протягом десяти днів з дня внесення на її розгляд конкурсною комісією відповідного подання вносить на розгляд Верховної Ради України подання про дачу згоди на призначення директором Національного бюро визначеної ним кандидатури. Після надання згоди Верховною Радою України про призначення директора Національного бюро президент України видає відповідний указ", – йдеться в законі.

В тренді
Never again, а не 9 травня. Зеленський вшанував жертв Другої світової війни

Якщо перша кандидатура не підтримується парламентом, то президент пропонує другу кандидатуру, яка була серед трьох. У разі якщо і ця кандидатура не проходить у парламенті, президент пропонує третій кандидатуру із запропонованих конкурсною комісією.

У разі якщо жодна з трьох кандидатур на посаду керівника антикорупційного бюро в парламенті не підтримана, оголошується повторний конкурс.

Закон передбачає, що Верховна Рада може висловити недовіру директору антикорупційного бюро. Для цього потрібно зібрати 150 підписів, і тоді це питання можна ініціювати.

Реклама

Національне антикорупційне бюро, згідно закону, буде контролюватися Верховною Радою.

Директором Національного бюро може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи за фахом не менше 10 років, досвід роботи на керівних посадах в органах влади, установах, організаціях чи міжнародних організаціях не менше п'яти років, володіє державною мовою.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти