У Раді хочуть відкрити ринок землі

4 жовтня 2016, 16:14

Заборону на продаж пропонується зняти через 3-5 років

Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення повинен бути продовжений на кілька років для оптимального запуску ринку землі. Про це заявив заступник голови парламентського комітету з питань агрополітики та земельних відносин Олександр Бакуменко.

Реклама

"Зараз ми готуємо проект закону, в якому вказуємо, що мораторій буде на якийсь період продовжено, це три-п'ять років, але ми повинні прописати кроки, як ми будемо працювати за цей час", – сказав заступник голови парламентського комітету з питань агрополітики і земельних відносин Олександр Бакуменко сьогодні в ході засідання комітету.

За його словами, протягом цих років Україна повинна напрацювати свою законодавчу базу для повноцінного запуску ринку землі в Україні.

"Думаю, що ми протягом найближчих двох-трьох тижнів напрацюємо спільно цей законопроект і винесемо його в парламент", – зазначив він.

У той же час, міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий також підтвердив, що, швидке всього, мораторій на продаж землі буде продовжено, як альтернативу він пропонує запустити продаж прав оренди на землю.

Реклама

"Всі пайовики чекають цієї реформи, можливо, комусь вигідно, щоб система не змінювалася, але потрібно робити якісь кроки в напрямку вдосконалення земельних відносин", – зазначив міністр.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України очікує прийняття законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення до кінця грудня 2016 року. Ухвалення закону про обіг земель до кінця грудня 2016 року є контрольним маяком для отримання чергового траншу Міжнародного валютного фонду.

Мораторій на продаж земель сільгосппризначення завершується 1 січня 2017 року, парламент неодноразово його продовжував після введення в 2002 році.

В тренді
Зустріч у "нормандському" форматі може пройти на Донбасі на передовій

Нагадаємо, МВФ опублікував лист про наміри і меморандум про взаєморозуміння з Україною, в якому зафіксовані зобов'язання влади і суми пов'язаних з ними траншей. Програма розширеного фінансування (EFF) в розмірі 17 млрд доларів включає чотири ключових напрямки:

  • банківський сектор і монетарна система;
  • енергетичний сектор;
  • фіскальна політика;
  • структурні реформи з упором на антикорупційні заходи.

Відповідно до зміненого графіку, виділення четвертого траншу в розмірі 1,3 млрд доларів планується в листопаді 2016 р., а п'ятого в розмірі 2 млрд доларів – в лютому 2017 р.

Реклама

Ключові зобов'язання (структурні маяки), виконання яких буде оцінюватися Фондом під час двох наступних переглядів програми, фокусуються на антикорупційні заходи і реформи пенсійної системи:

  • всі чиновники вищої ланки повинні подати декларації про доходи та активи через систему електронного декларування до кінця жовтня, а влада зобов'язана забезпечити вільний доступ громадськості до цих даних;
  • до кінця жовтня уряд повинен розділити всі держпідприємства на три групи: 1) ті, які залишаться у державній власності; 2) підлягають приватизації; 3) підлягають ліквідації.
  • парламент повинен до кінця листопада прийняти закон, що розширює слідчі повноваження Національного антикорупційного бюро України (НАБУ);
  • парламент повинен до кінця грудня схвалити пенсійну реформу, яка включає в себе "поступове коригування встановленого пенсійного віку";
  • податкова і митна служби повинні бути об'єднані до кінця грудня.

В енергетичному секторі уряд зобов'язався запровадити щоквартальний перегляд ціни на газ і на опалення для населення, якщо ці тарифи будуть відрізнятися від рівня імпортного паритету більш ніж на 10%. Крім того, уряд повинен простежити за тим, щоб субсидії на житлово-комунальні послуги не перевищували передбачені бюджетом суми.

Що стосується банківської системи, Україна зосередить зусилля на продовженні рекапіталізації банків, зниженні частки кредитів пов'язаним особам, поліпшення системи управління державними банками і в Фондом гарантування вкладів, удосконалення банківського нагляду.

У частині реформи ринку землі уряд зобов'язався до кінця вересня подати в парламент законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Земельна реформа

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти