У НАТО назвали головні вимоги для вступу України в Альянс

15 липня 2020 10:29

Сергій Мартинець Сергій Мартинець

Пріоритетом для України повинні бути внутрішні реформи, щоб претендувати на членство в Альянсі

Включення України до Програми розширених можливостейне впливає на рішення про членство країни в Альянсі. Для цього необхідно провести низку реформ – як в цивільній сфері, так і у військовій.

Реклама

Голова представництва, директор Офісу зв'язку НАТО в Україні Александер Вінніков озвучив в ефірі "Українського радіо" основні вимоги.

"Статус партнера не впливає на рішення про членство країни в Альянсі: країни НАТО продовжують підтримувати зусилля України з реформування країни, в тому числі в секторі безпеки і оборони. Програма розширених можливостей не про реінтеграцію: НАТО дотримується свого рішення, прийнятого на Бухарестському саміті НАТО в 2008 році про те, що Україна і Грузія стануть членами Альянсу", – заявив він.

За його словами, пріоритетом для України повинні бути внутрішні реформи, щоб претендувати на членство в Альянсі.

"Щоб стати членом НАТО, треба провести комплексні реформи у владі. Це охоплює і економічну сферу: для бізнесу дуже важливо, щоб в країні працювала судова влада, і щоб інвестори були захищені ... Ми чекаємо ухвалення стратегії національної безпеки України, яка була відкладена. Цей документ сформує стратегічну основу для подальшого проведення оборонної реформи ... Україна пройшла дуже великий шлях з 2014 року в своїх Збройних силах, особливо, що стосується тактичного рівня і рівня логістики та боєздатності. Однак стандарти НАТО полягають не тільки в технічних характеристиках, але також і в стандартах управління і стандартах інститутів. Йдеться про цивільний контроль, контроль над збройними силами і силами безпеки. В Україні багато роботи попереду, щоб відповідати стандартам і кращим практикам держав-членів НАТО", – заявив Вінніков.

Реклама

Як розповідав в інтерв'ю сайту "Сьогодні" міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, після отримання статусу партнера розширених можливостей наступним кроком для України повинен бути ПДЧ – План дій щодо членства (дорожня карта щодо вступу нашої країни до Альянсу).

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти