У податковій очікуються кадрові "чистки"

26 травня 2015, 11:04

Дар`я Нинько Дар`я Нинько

Новий глава ДФС Насиров хоче знайти "чесних людей"

У Державній фіскальної службі (ДФС) Україна плануються кадрові зміни. Про це повідомило нове керівництво служби, звітуючи про перші тижні роботи.

Реклама

"У найближчі два тижні ви побачите більше кадрових змін. Тут я хотів би сказати, що ми не намагаємося звільнити всіх. Навпаки, ми намагаємося знайти професійних, чесних людей усередині системи і зробити так, щоб вони могли працювати чесно і відверто на благо цієї країни", – сказав глава ДФС Роман Насиров.

"Ми будемо інтегрувати нових людей, ми будемо намагатися інтегрувати людей з досвідом, з міжнародним досвідом, міжнародною спеціальною освітою. Але в першу чергу ми намагаємося знайти молоді кадри, які вже всередині системи, і надати їм більше повноважень, більше функцій. Водночас боротися з корупційними елементами, які дійсно існували в податковій, митниці, Міндоходів, Фіскальній службі", – зазначив Насиров.

"Немає ніякої схеми, яка покривається звідси", – запевнив Насиров.

За словами першого заступника голови ДФС Сергія Білана, кадрові зміни в управлінській та оперативній вертикалі вже підготовлені.

Зокрема, важливою віхою є зміни на митниці.

Реклама

Митниця на сьогодні налічує близько 11,5 тис. співробітників, це близько 20% від складу органів ДФС, як підкреслив заступник Насирова Костянтин Лікарчук. "Це люди, які забезпечують 50% надходжень до державного бюджету України", – зазначив він і додав, що митниця перевиконує бюджетні індикативи, несучи до того ж правоохоронну функцію.

"Дуже велика проблема в митниці – це кадрове питання", – зазначив Лікарчук.

За його словами, ДФС відсторонила від виконання обов'язків керівництво одеської митниці. "Одеса – це взагалі дуже проблемний регіон, особливо, що стосується митниці. Це ворота України і, на жаль, протягом тривалого проміжку часу митниця цю функцію виконувала досить погано", – сказав він, зазначивши, що зараз йде пошук кандидатури на посаду начальника одеської митниці, керівний склад та начальників митних постів.

Він також відзначив необхідність співпраці та координації діяльності з прикордонниками та СБУ.


Нагадаємо, раніше навколо відбору кандидата на посаду глави ДФС розгорівся скандал. Рада з конкурсного відбору кілька разів переносила оголошення підсумків конкурсу, а одна з головних претендентів на цей пост народний депутат Оксана Продан звинуватила владу в спотворенні і нівелюванні процесу.

Реклама

Роман Насиров очолює парламентський комітет з податкової і митної політики. Його називають близьким до голови цього комітету в двох минулих скликаннях Віталія Хомутинника, якого, в свою чергу, пов'язують з Ігорем Коломойським. Проте варто зазначити, що Насиров голосував за зниження мінімального кворуму на зборах акціонерів (закон, спрямований на зменшення впливу Коломойського на "Укрнафту"). Також Насиров і екс-глава ДФС Ігор Білоус в 2011 році разом працювали співдиректор фінансової структури "Ренесанс Капітал". Після цього – з квітня 2013-го по квітень 2014-го – Насиров працював зампредправления ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти