В "Нафтогазі" розповіли, як будуть "вибивати" з "Газпрому" 2,56 млрд дол. компенсації

3 березня 2018, 14:20

У "Газпрому" – багато ліквідних активів в Європі, на які ми можемо накласти стягнення, повідомив Вітренко

У разі відмови ПАТ "Газпром" виплачувати НАК "Нафтогаз України" присуджені Стокгольмським арбітражем 2,56 млрд дол. Українська компанія може домогтися арешту поставляється в Європу російського газу з його подальшою реалізацією на біржі, повідомив головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко .

"(Може бути заарештований – Ред.) той же газпромівський газ, який надходить до Німеччини. Німеччина – ліквідний ринок газу. Ми забираємо цей газ, продаємо його на біржі і отримуємо гроші. Все. Це настільки легко", – сказав він.

У той же час Вітренко повідомив, що НАК не очікує відмови "Газпрому" від виплати "Нафтогазу" 2,56 млрд дол.

"Ми не очікуємо, що "Газпром" не виконає рішення арбітражу. Нам відомо, що у "Газпрому"- багато ліквідних активів в Європі, на які ми можемо накласти стягнення. Тому не думаю, що вони його не виконають", - додав він.

Раніше президент України Петро Порошенко доручив НАК "Нафтогаз України" і міністерствам країни домагатися арешту активів російського "Газпрому" в разі, якщо той відмовиться виплачувати кошти, присуджені на користь НАК Стокгольмським арбітражем.

Реклама

Стокгольмський арбітраж 28 лютого 2018 року зобов'язав "Газпром"компенсуватиНАК"НафтогазУкраїни"4,63млрд дол.занедопоставкуузгодженихобсягівгазудлятранзиту.Такимчином,за результатамидвохарбітражнихсуперечокміжкомпаніяминапоставкуітранзитгазу"Газпром"повинендоплатитиНАК2,56 млрд.Дол.

В тренді
"Козявка" і "нікчема": сварка Саакашвілі та Марченка пішла по другому колу
Увідповідь,РосіявідмовиласяпочатипоставкигазувУкраїнуз 1 березня.Причому"Газпром"зробивцевморозиіпопередивпро своє рішенняза15хвилиндозапланованогостартупоставок.

Більштого,російськастороназнизилатискгазунавходівукраїнську"трубу"докритичнихрівнів.Цепоставилопідзагрозуне тількизабезпеченняУкраїнитеплом,алеітранзитгазувЄС,детежударилиморози.

УкраїнавідразужпопередилаЄСпро спробиРосіїзірватитранзитіпочалашукатиспособикомпенсуватираптовувтратуросійськогоімпорту.

Про те,чимможезакінчитьсянова суперечкаУкраїниіРосіїчитайтевматеріалі"Сегодня"Демарш "Газпрому": як Росія перекрила Україні газ і що буде далі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти