У Мінекології готують принципово нову стратегію по відходам

5 жовтня 2016, 15:43

За словами профільного міністра, необхідно залишити в минулому концепцію вивезення відходів на полігони

Міністерство екології та природних ресурсів готує нову стратегію поводження з відходами. Про це на брифінгу розповів міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, передає "112 Україна".

Реклама

"Уже створено робочу групу, яку я очолюю, в яку увійшли представники Міністерства регіональної політики, Міністерства економіки – вона готує нову стратегію поводження з відходами. Це широкий об'ємний документ, який ми повинні зробити з різних причин, починаючи від того, що це наше зобов'язання за договором про асоціацію (з ЄС – ред.), і це пріоритет Міністерства екології, закінчуючи тим, що ми повинні зробити нове бачення, новий підхід до економіки", – заявив міністр екології.

Міністр закликав до відмови від традиційних принципів побудови економічної політики.

"Мені здається, що сьогодні Україна перебуває на етапі, або на порозі нової філософії економічної політики, розвитку країни. Ми повинні відійти від старих індустріальних підходів, коли сміття вивозиться на полігони, ми повинні відійти від викопування вугілля, або закупівлі вугілля в Південно-Африканській Республіці, транспортування через всі моря і океани в Україну, щоб тут спалити і надиметь", – повідомив глава Мінекології

Семерак додав, що Україна може стати лідером у розвитку циклової економіки.

Реклама

"Ми повинні розуміти, що конкурентний світ сьогодні рухається і розвивається за зовсім іншими правилами, і Україна має шанс стати лідером цих правил. Україна є однією з тих країн, яка знає, що таке боротьба зі зміною клімату", – расскахал міністр.

В тренді
"Козявка" і "нікчема": сварка Саакашвілі та Марченка пішла по другому колу

За його словами, таким чином Україна може стати "суперконкурентною" в порівнянні з сусідами.

"Ми повинні зрозуміти, що циклічна економіка – це новий тренд у світі, ми повинні стати його лідерами, і у нас є шанс стати лідерами, тому що ми про це вже заявили. І побудувавши цю циклічну економіку, де нічого не викидається, всі відходи переробляються, вони створюють додаткову вартість, вони створюють ВВП – ми можемо стати супер-конкурентними в порівнянні з країнами, які навколо нас", – додав він.

Довідка. Циклічна економіка є альтернативою лінійної економіці, заснованій на принципі "ресурси – товари – відходи". Серед основних принципів циклічної економіки можна назвати відсутність поняття "відходи". Органічні і технічні відходи завжди використовуються повторно – це дозволяє зберегти ресурси планети. І перехід на відновлювану енергію, альтернативну енергію з відновлюваних джерел – це основа циклічної економіки.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти