В МЗС України відповіли на погрози Росії

30 листопада 2016, 19:09

РФ загрожує Україні і порушує міжнародні угоди, Київ готує ноту протесту і звернення до міжнародної спільноти

Російська Федерація в своїх військово-дипломатичних нотах відкрито погрожує застосуванням військової сили проти Збройних сил України (ЗСУ), в зв'язку з чим українська сторона готує російській ноту протесту і має намір найближчим часом звернутися з цього приводу до міжнародного співтовариства. Про це заявляє речник МЗС України Мар'яна Беца.

"Ми, безумовно, проінформуємо міжнародне співтовариство про дії російської сторони, які, фактично, є неприкритою загрозою застосування військової сили проти підрозділів ЗСУ, розміщених на території України. І ми виходимо з того, що російська сторона, неприховано погрожуючи застосуванням військової сили проти підрозділів ЗСУ, порушує міжнародні зобов'язання, що стосуються територіальної цілісності України, недоторканності кордонів нашої держави, мирного врегулювання суперечок", – заявила сьогодні Беца.

За її словами, такими діями РФ порушує "всі основні міжнародно-правові документи: статут ООН, Гельсінський заключний акт НБСЄ, Чиказьку конвенцію про міжнародну цивільну авіацію і ряд двосторонніх і багатосторонніх договорів".

"У зв'язку з цим МЗС України вже підготувало ноту протесту і вона вже буквально в найближчі години буде направлена російській стороні ... Буквально сьогодні-завтра ми будемо звертатися і до міжнародної спільноти і, в тому числі, до відповідних органів Міжнародної організації цивільної авіації", – додала Беца.

Речник МЗС розповіла, що російська сторона в своїх нотах говорила про те, що нібито Україна порушує суверенітет РФ, міжнародне право, створює загрозу безпеці міжнародної авіації.

"Фактично, Росія маніпулює інформацією. Всі ракетні випробування, навчання здійснюються відповідно до законодавства України та міжнародним правом на території України в міжнародно визнаних кордонах України. Це перше. По-друге: всі ці контрольні і льотні випробування проводяться відповідно до статті Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року в межах сухопутних, морських і повітряних просторів, які знаходяться під суверенітетом України, і РФ прекрасно про це знає", – пояснила Беца.

Нагадаємо, в рамках навчань Повітряних сил ЗСУ в Херсонській області 1-2 грудня пройдуть випробування зенітних ракет середньої дальності.

Командування Повітряних сил ЗСУ завчасно попередило провайдерів авіаційних послуг різних держав про небезпеку використання повітряного простору в південній частині України 1-2 грудня.

Минулого тижня Міністерство оборони РФ запросило аташе з питань оборони при посольстві України в Москві для вручення військово-дипломатичної ноти у зв'язку з планами Києва провести ракетні стрільби поруч з Кримом.

У документі був виражений протест у зв'язку "з введенням українською стороною незаконних обмежень на використання 1 і 2 грудня 2016 року повітряного простору над акваторією Чорного моря на захід від узбережжя Кримського півострова для проведення ракетних стрільб
".

Реклама

ОфіційнийпредставникМЗСРФМаріяЗахаровазаявила, що Українамає намірпровестиракетністрільбипоблизутимчасовоокупованогоКриму,щобзберегти"заступництво" США.

"З приводунавчаньзпускамиракетяхочусказати,щоцечерговавеликомасштабнапровокаціяукраїнської влади,націленанаескалаціюконфліктуміжУкраїноюіРФ",-сказалаЗахарова.

В тренді
Українська армія одна з найсильніших в Європі: в США похвалили Україну

СекретарРадинаціональноїбезпекиіоборониУкраїниОлександрТурчинов,всвоючергу,заявив, що Росія перейшладо нового етапупровокуванняескалаціївійськовоїагресіїпротиУкраїни.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти