У МЗС Польщі вирішили не відповідати на заяву Ради з Волинської трагедії

9 вересня 2016, 11:54

Рішення українського парламенту є відповіддю на рішення сейму, рекомендуємо зв'язатися з польськими депутатами і сенаторами, зазначили у відомстві

Міністерство закордонних справ Польщі не стало коментувати позицію парламенту України, який засудив рішення польського сейму про визнання Волинської трагедії геноцидом, повідомляє "РІА Новини".

Реклама

"З огляду на той факт, що рішення українського парламенту є відповіддю на рішення сейму, рекомендуємо зв'язатися з польськими депутатами і сенаторами", – повідомили в МЗС Польщі.

Як відомо, Верховна Рада прийняла заяву в зв'язку з прийняттям Сенатом і Сеймом Польщі постанов 7 і 22 липня 2016 року щодо оцінки українсько-польського конфлікту під час Другої світової війни, в якому пропонує польській стороні припинити політизацію трагічних сторінок історії того періоду.

За відповідний проект постанови на вечірньому засіданні в четвер проголосували за основу і в цілому 247 народних депутатів.

В ході обговорення з проекту заяви в остаточній редакції були вилучені слово "Волинь" і поняття "Волинська трагедія", воно згадується лише в назвах спільних декларацій, прийнятих раніше.

Реклама

"Верховна Рада України (...) звертається до польських колег з пропозицією припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії і зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємовідносин між двома країнами для зміцнення партнерства в демократичній Європі на підставі європейських цінностей", – йдеться в заяві.

Український парламент також закликає істориків вести професійний діалог з метою розкриття всіх досі нез'ясованих фактів і обставин історії на основі достовірних архівних матеріалів, залишаючи простір для кожної сторони інтерпретувати історичні факти, а політиків України і Польщі – "припинити інструменталізувати історичну науку заради досягнення тимчасових політичних вигод".
Народні депутати закликають нинішні і майбутні покоління українців і поляків продовжувати стратегічне партнерство і "не піддаватися спробам окремих політичних сил маніпулювати чутливими сторінками історичного минулого всупереч інтересам українського і польського народів".

В тренді
#NoCivilWar in Ukraine. Коментар Мендель викликав бурю суперечок в соцмережах

Крім того, в заяві наголошується, що Верховна Рада "з жалем, розчаруванням і глибоким занепокоєнням" сприйняла рішення Сенату, а потім і прийняту Сеймом Польщі постанову щодо "вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої в період Другої світової війни".
Парламент України вважає встановлення Сеймом Польщі національного дня пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої в період Другої світової війни, проявом політизації трагічних сторінок українсько-польської історії.

Верховна Рада наполягає на тому, що прийняття постанов Сенату і Сейму Польщі відбувалося на тлі антиукраїнської акції зі знищенням українських пам'яток на території Польщі, атаками на учасників релігійних заходів, забороною проведення культурно-мистецьких заходів та шовіністичної риторикою.

Український парламент також звертає увагу польських депутатів, всієї польської влади і суспільства на те, що антиукраїнські дії і розпалювання антиукраїнських настроїв проходить в момент найбільшої вразливості української держави, яке знаходиться в стані війни з Російською Федерацією. Рада вважає, що прийняті постанови в Польщі поставили під загрозу політичні і дипломатичні напрацювання і зусилля двох держав і народів, які були спрямовані на взаємне прощення і примирення, і вшанування пам'яті невинних жертв українців і поляків.

Реклама

Верховна Рада засуджує односторонні дії Сенату і Сейму Польщі, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, досягнутих під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти