У Лондоні розглянуть агресію Росії в Азовському морі: Тимчук повідомив деталі

2 грудня 2018, 14:41

Росія відкрила ще один фронт і взяла в заручники шляхи торгового повідомлення в море, зазначив нардеп

У понеділок,3 грудня,вЛондонівідбудетьсявідкриття100-ї сесіїКомітету збезпекинаморіМіжнародноїморськоїорганізації,наякійсередіншогобудеобговорюватися агресія РосіїпротиУкраїнивАзовському моріінедавнійінцидентвКерченськійпротоці.Про цеповідомиввFacebookкоординаторгрупи"Інформаційнийопір",народнийдепутатДмитроТимчук.

Реклама

Так,згідно з порядкомсесії,будутьрозглянутіпитаннянасильстванаморе-такіякпіратствоіморськоїтероризм.Крімтого,будерозглянутаситуаціявАзово-ЧорноморськомурегіоніідіїРосії,втомучисліінападнаукраїнськікораблі.

Тимчукнагадав,щоРосіявжене впершевдається до провокаційвморіпоблизуУкраїни:ранибули захопленнябуровихплатформ,блокадаКерченської протоки, обстріл українськоголітакаАн-26надЧорним морем.

"Всі цідіїРФстосуютьсядалеко нелишеУкраїни.Це-яскравовираженанебезпекадлясамогопринципусвободивідкритогоморя.Фактично,Росіявідкрилащеодинфронтівзялавзаручникишляхиторговогоповідомлення.Схожівипадкипроявуагресіїбулизафіксованіпід часірано-іракської"танкерноївійни"(1984-1988рр.)вПерськійпротоці,атакожпід час нападув 2000 рнаесмінецьВМССША "Коул" (USS "Cole")",-написавнардеп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Вінупевнений,щоРосіябуденамагатисяблокуватирозглядицихпитань,протеУкраїнівартозаручитисяпідтримкоюМіжнародноїморськоїорганізаціїзметоювжиття заходівпротидійРФісприянняу відновленніцивілізованоготорговогомореплаванняврегіоні.

В тренді
Зеленський розповів, що думає про майбутню зустріч Путіна та Байдена
Реклама

"І ми, і весь світ повинні чітко усвідомлювати, що сьогоднішня Росія – це не тільки агресор, а й держава-терорист, в т.ч. на морі. Можливо, Україні варто винести на обговорення питання про створення міжнародного військово-морського угруповання для забезпечення безпеки торгового судноплавства в Чорному і Азовському морях. В якості альтернативи Міжнародна морська організація може звернутися в ГА ООН для ініціювання створення спеціального комітету, спрямованого на боротьбу з конкретними видами насильства (подібний комітет вже функціонував до 1979 року і зарекомендував себе позитивно)", – пояснив політик.

Якповідомлялося,президентУкраїниПетроПорошенкорозраховує,що НАТО і НімеччинавідправлятькораблівЧорнеморедлястримування Росії. ТакожУкраїначекаєвідсоюзниківне тількивійськову допомогувморе,алеіжорсткої реакціїнаросійськуагресію.

Аосьекс-спецрадниккомандувачаармієюСШАвЄвропіМаркВойджерізовсімзапропонував оголосити Азовськемореміжнароднимиводамиіввеститудикораблі НАТО. Зайогословами,Росіяпорушила угодупро спільне користуванняАзовськимморем,томуУкраїнамаєправовміжнароднихінстанціяхдобиватисявизнанняакваторіїморяміжнародною територією.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти