В КПУ вважають, що люстраційні органи можуть перетворитися у велику "пральню"

29 вересня 2014, 02:30

События на ТК Украина

За словами Спиридона Кілінкарова, законопроект про люстрацію "безумовно, потрібен"

У прямомуефіріінформаційногопроекту "События недели. Дебаты" народний депутатУкраїни, фракціяКПУСпиридонКілінкароврозповів про те, які ризикибачить у новомузаконіпро люстрацію.

За словамиСпиридонаКілінкарова, законопроектпролюстрацію"безумовно, потрібен"."Алетутвиникає питання: самзаконопроект -цеінструмент. Хто їмбудекористуватися? Єнароднамудрість, якаговорить, щоскальпельурукаххірурга-зброядляпорятункулюдського життя, аскальпельврукахбандита-це знаряддязлочину.Всезалежитьвідтого, якбудутьреалізовуватисянормиданогозакону. Всезалежитьвідтого, власне, асудді-хто? Ітутвиникає багатосумнівів", -сказавдепутат.

Вінтакож упевнений, щочленамйого фракціївдастьсяуспішнопройтилюстраційнихперевірку: "Якщопосилатисянанорми закону, топрямихнорм, що забороняютьчленамкомуністичноїпартії братиучастьу державнійслужбі- ні.Йдетьсяпро заборону(абопро люстрацію) тих, хтобувчленомКомуністичноїпартії щеврадянський час.Іце стосувалосятількитих, хто займавпосадисекретаріві керівниківцихорганізацій.Я-членкомуністичноїпартіїз 2001 року, тому немаєніякихпідстав робититакі заявинасьогоднішнійдень.Насправді, мояпозиціянаступна: мета очищення влади-благородна, безвсякогосумніву. Філософіязакону -впринципі, з нею можнапогодитися.Є проблеми змеханізмамиреалізаціїцього закону.Яхочусказати, щовердиктлюстраційнихорганівбудеоднаковимдлявсіх, хтосхильнийлюстрації. Стратити- не можнапомилувати. Питання тількив тому, куди "люстратори" поставлять кому. Тутвиникає питаннякорупційноїскладової.У тому вигляді, вякомуприйнятийзакон, ябоюся, щолюстраційніорганиможутьперетворитисяу велику"пральню", післяякоїчиновникивийдутьчистими, білимиіпухнастимиі почнутьжитипо-новому".

СпиридонКілінакровтакожпідкреслив, що "корупція припроведеннілюстраціїне виключена". "Я не поділяютакогооптимізму.Друге питання- у насзаостанні20роківзаконирозглядаються, якменювресторані-хочу -виконую, хочу -не виконується.Ясумніваюся, що органи, якібудутьпроводитилюстрацію, будутьтакрозглядатинормиданогозакону. Акти, якібудуть прийнятілюстраційнихкомісіями- не братимутьозначати, що це рішенняостаточне. Є КонституціяУкраїни, яка дозволяєлюдяму разі порушення їхправ, звернутисядо адміністративного судуівсудовомупорядку оскаржитирішення, які будутьприйматися. Тутє багатомоментів", -кажевін.

На думкународногодепутата, "люстрація, безумовно, потрібна, томущо останні20роківу насфактичнобула відсутнякадроваполітика"."Тобто, людей бралинароботу не заїхздібностям і можливостям, аза принципом особистоївідданості. Сьогодніу владідуже багатоонучок, дочокіт.д., хочавониза своїми професійнимиздібностями невідповідаютьїхнім посадам. Друге питання- цекорупційнаскладова. Я невірювуспішністьборотьби зкорупцієюврамкахнинішнього закону. Явважаю, що необхіднопідготуватипроект, згідно з яким миповиннізаборонитидержавнимслужбовцямI-IV категоріїмати майнозамежаминашої країни.Друге питання- державніслужбовціI-IV категоріїне повиннісьогодні матиможливостівідкривати рахункизакордономвіноземнихбанках. Длядержавнихслужбовців тачленівїхсімеймає бути особливийпорядоквиїздузакордон.Миповиннірозуміти, що цечиновники, якіживутьнагрошіплатників податків.Тому, їхобов'язок-звітуватипередсуспільством, в який готельвониїдуть, і девонивідпочивають", -кажевін.

Дивітьсяінформаційно-аналітичну програму "События" наофіційномусайті каналу, атакожнасайтівідеоресурсуoll.tvінановинному
порталі segodnya.ua.

Реклама

В тренді
Зеленський розповів, що думає про майбутню зустріч Путіна та Байдена

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти