У КВУ пропонують реформувати виборчу систему

14 серпня 2018, 19:41

Кошель виступив за повне скасування політичної реклами і відкриті списки партій

Україна потребує комплексної реформи виборчої системи. Про це під час прямої лінії на сайті "Сьогодні" повідомив генеральний директор Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель. 

Реклама

На думку гендиректора КВУ, реформа повинна скоротити витрати українських партій на вибори.

"Україна є рекордсменом серед країн ЄС за витратами на парламентсько-президентські вибори. Для української партії вибори коштують в три-чотири рази дорожче, ніж для польської партії в польський Сейм. Тому треба ставити "запобіжники" на витрати на вибори", – вважає Кошель.

Крім того, за його словами, необхідно повністю скасувати політичну рекламу.

"Політична реклама робить вибори менш змістовними і дозволяє використовувати низку маніпуляцій. Фактично кампанії ведуть не партійні структури, які не штаби, які не аналітичні центри, а режисери роликів, політтехнологи, автори красивих гасел", – додає гендиректор КВУ.

Як вважає Олександр Кошель, сьогодні парламент повинен взяти на себе політичну відповідальність і відмовитися від мажоритарної складової, незважаючи на те, що вона може подобатися людям.

"Людям хочеться бачити мажоритарку, тому що депутати-мажоритарники сьогодні активно працюють. Вони використовують різні схеми роботи з виборцями – те, що ми називаємо прямими і непрямими підкупами в період між виборами. Так звана благодійність, будівництво мереж, ремонтні роботи – все це стало складовою роботи депутата-мажоритарника. І тому, звичайно, люди хочуть бачити депутата-мажоритарника, який буде давати і забезпечувати, удосконалювати, ремонтувати і фарбувати", – говорить гендиректор.

При цьому зміна виборчої системи не "вилікує" всі виборчі хвороби, зазначив Кошель. Тому комплексна виборча реформа повинна включати в себе більш ефективну роботу правоохоронних органів – гендиректор КВУ зауважив, що повинен бути прийнятий урядовий законопроект про пільги виборців.

"[Депутатам-мажоритарникам] нема чого боятися в запровадженні виборчої системи з відкритими списками, тому що партії будуть полювати за відомими, авторитетними мажоритарниками або мажоритарниками – так званими благодійниками, які витрачають величезні кошти. Адже навіть в умовах нової системи вони мають значно більше шансів бути обраними, ніж новий кандидат ... Тому система так званого "підгортання", на жаль, продовжуватиметься", – розповів Кошель.

Реклама

Нагадаємо, ЦВК 3 серпня затвердила обсяг видатків для проведення виборів президента України і народних депутатів в 2019 році. Так, на вибори президента буде потрібно близько 2,355 млрд грн, а на вибори парламентаріїв – майже 1,95 млрд грн.

Відзначимо, залишилося менше 250 днів до виборів президента України, які мають відбутися 31 березня 2019 року.

"Сьогодні" вивчила дані останніх соцопитувань і дізналася, як українці ставляться до майбутнього голосування і чого від нього чекають.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти