У держорганах можуть зникнути прес-служби: в Кабміні озвучили плани

28 жовтня 2019, 16:59

Михайло Федоров хоче кардинально змінити підхід до комунікації державних органів

Нещодавно Кабінет міністрів почав економити на канцтоварах, а тепер в уряді планують взятися за роботу департаментів зі зв'язків з громадськістю (прес-служби). Віце-прем'єр, міністр цифровий трансформації України вважає, що потрібно переформатувати їх роботу. Про це він написав у Facebook.

Реклама

"Хочу кардинально змінити підхід до комунікації державних органів. Традиційне поняття "прес-служба" має припинити своє існування. Формування "позитивного образу політика/органу" має перестати бути метою. Основне завдання комунікації в цей історичний період – пояснити максимальній кількості людей, куди ми рухаємося, на що спрямовані наші реформи, навчитися заміряти проміжні результати, отримувати зворотний зв'язок, чути "клієнтів" (для кого робиться реформа), покращувати процеси. "Залучати" – опис одним словом всієї стратегії комунікації. Залучати не для хайпа, а для отримання якісного зворотного зв'язку", – написав він.

Федоров перерахував головні принципи перетворення традиційних прес-служб:

  • відійти від поняття традиційної прес-служби, коли журналісти живуть своїм життям, СММники – своєю, прес-секретарі – своєю. Трансформувати оргструктуру відділу комунікації, відштовхуватися від цілей;
  • почати з чіткої стратегії. Конкретні KPI. Наприклад, кількість згадок проекту "цифрова грамотність" має зрости до 6000 на день, при цьому тональність повинна бути "позитивна" на рівні не менше 70%. Зібрати зворотний зв'язок у розмірі 1000+ розгорнутих повідомлень на рахунок конкретного проекту для подальшого аналізу;
  • бути швидше. Більше лайва. Трансляції та влоги, змонтовані за чотири години, краще вичитаного тексту;
  • брати людей в команду комунікації з відсутністю досвіду в політичній/державній сферах;
  • У кожної появи у ЗМІ чітка мета: розуміти аудиторію, дати цінність, закликати до дії, а не розповідати про "успішний успіх";
  • кожен пост, відео, вихід у ЗМІ – думати про користь для тих, хто читає.

В тренді
Росія догралася. США готові збільшити допомогу Україні

Як повідомляли новини "Сьогодні", на початку вересня новим урядом було прийнято рішення, що відтепер засідання Кабміну стануть закритими для ЗМІ. Після завершення засідання Кабінету міністрів прем'єр-міністр або члени уряду будуть проводити прес-брифінг для ЗМІ з роз'ясненнями рішень, прийнятих на засіданні. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук пояснив таке нововведення.

Реклама

Пізніше з'явилося ще одне нововведення. Кабмін остаточно ввів електронний обмін документами, відмовившись від паперу. За дорученням Дмитра Дубілета, зміни стартували з 1 жовтня. Для цього державні органи провели відповідні організаційні настройки в системі обміну документами.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти