У Німеччині розповіли, скільки часу у Києва залишилося на реформу децентралізації

5 лютого 2018 13:12

Експерти склали список 17 законопроектів, які необхідно прийняти, відсортованих за пріоритетністю

Україна має близько півроку для прийняття в парламенті законів, необхідних для проведення реформ децентралізації. Про це заявив спеціальний посланник уряду Німеччини Георг Мільбрадт.

Реклама

"Ця реформа стратегічно важлива, оскільки вона змінює менталітет. Раніше в Україні – і за царя, і за Союзу – країною керували за принципом "зверху вниз". Зараз вибудовується система "від низу до верху", коли люди починають брати на себе відповідальність за свої життя. Це викликає відчуття, що саме ви, громадяни, і є країна", – сказав Мільбрадт.

Він зазначив, що необхідно повністю змінити структуру, систему управління на місцевому рівні, а для цього необхідні законодавчі зміни.

"Я хочу підкреслити, що час дуже обмежений. У вас є "вікно можливостей" в 6-7 місяців. Уже восени починається президентська виборча кампанія, коли Рада не буде схвалювати таку велику кількість рішень. У 2019 – парламентські вибори, потім, у 2020-му – місцеві. Тому якщо зміни не будуть затверджені зараз, то ми відкладаємо реформу мінімум до 2021-2022 року", – підкреслив Мільбрадт.

Він також розповів, що експерти склали список 17 законопроектів, які необхідно прийняти, відсортованих за пріоритетністю.

Реклама

Перша група – це проекти, які роблять простіше саму процедуру об'єднання громад, прибираючи затримку цього процесу на різних рівнях. Друга група – законопроекти, які додають нові стимули для об'єднаних громад. Третя група законопроектів – перехід реформи на більш високий рівень, на рівень районів.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що завдяки децентралізації місцевих бюджетів зросли вдвічі.

"Бюджети місцевих рад повинні зрости в рази. Для чого це робиться для того, щоб перетворити місцеві бюджети і суспільства – з кас виплати зарплати на тих лідерів, які можуть вирішувати проблеми села, селища, міста", – сказав Петро Порошенко.

Як зазначалося, експерти називають децентралізацію найуспішнішою реформою.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти