У Генпрокуратурі розгорівся черговий скандал

13 серпня 2015, 21:14

События на ТК Украина

Цього разу "каменем спотикання" стали тести

Черговий скандал у Генпрокуратурі. Розгорівся він через реформу і чистки у прокурорських лавах. Один із заступників генпрокурора підготував тести для всіх прокурорів країни, а інший – знайшов у цих тестах серйозні помилки.

Реклама

Виконуючий обов'язки генпрокурора Юрій Севрук заявив, що тести конкурсу з відбору керівників місцевих прокуратур написані з помилками. А сама процедура складання тестів може поставити під питання законність реформування вітчизняної прокуратури. Заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе зі своїм колегою не згоден. Він упевнений, що таким чином чиновники просто намагаються зірвати реформу ГПУ.

У цьому будинку в кінці серпня повинен початися перший етап реформування української прокуратури. Проте після заяви заступника генпрокурора про знайдені помилки в тестах проведення конкурсу виявилося під загрозою зриву.

П'ята частина тестових завдань написана з помилками, невідомо ким, незрозуміло – де, і неясно – на чиї гроші, запевняє заступник генпрокурора Юрій Севрук.

"Під час цього службового розслідування так і не було встановлено авторів цих тестів, і яку кваліфікацію вони мають. Крім цього, під час перевірки було встановлено, що відсутні договори про забезпечення програмного забезпечення тестування", – заявив Юрій Севрук, заступник генерального прокурора України.

Реклама

За розробку завдань і реформування прокуратури відповідає ще один заступник генпрокурора – Давид Сакварелідзе. Саме він місяць тому керував операцією із затримання так званих діамантових прокурорів. Це прізвисько обвинувачені в корупції чиновники отримали через знайдені при обшуку коштовності. Заявою свого колеги про зіпсовані тести Сакварелідзе здивований. Адже складали опитувальники для майбутніх прокурорів – добре відомі фахівці.

В тренді
Живе як король. Все про резиденції, особняки і яхти Медведчука

"Ось тут у мене список робочої групи і договір між ОЕСD – це міжнародна організація, в рамках якої вони уклали договір з конкретними професорами. Більшість з них – професори університету ім. Ярослава Мудрого. Вони є академіками, членкорами Національної академії правових наук України", – сказав Давид Сакварелідзе, заступник Генерального прокурора України.

Суперечка навколо тестів стурбувала США, як одного зі спонсорів програми з реформування української прокуратури. В американському посольстві нагадали, що Україна сама звернулася до міжнародних донорів з проханням про допомогу.

Черговий скандал у Генпрокуратурі – ніщо інше, як спроба відтягнути початок справжньої реформи відомства. У цьому впевнений керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
"Ця ситуація – це продовження конфлікту між новими людьми в прокуратурі, які борються з корупцією і намагаються змінити систему – Касько, Сакварелідзе і їхні команди, і Шокіним зі своєю командою, яка намагається зберегти цю систему", – вважає Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції.

Між тим Давид Сакварелідзе впевнений – реформу української прокуратури нікому зупинити не вдасться. І вже через два тижні шість тисяч кандидатів пройдуть перший етап конкурсу з відбору нових прокурорів.

Реклама

Цю та інші новини ви можете подивитися у випуску інформаційної програми "События" на каналі "Україна".

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти