У ЦВК заявили, що статус території не можна визначити на місцевому референдумі

24 квітня 2014, 23:09

Охендовський вважає, що юридичний результат референдуму може бути одним, а політичні наслідки – абсолютно іншими

Питання про статус окремих територій в Україні не може бути предметом місцевого референдуму, впевнений голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський.

Реклама

"Питання спеціального статусу окремих територій у межах всієї України не може бути предметом місцевого референдуму – тут необхідно, щоб визначилися всі виборці, які проживають на території України, на всеукраїнському референдумі", – заявив Охендовський в ефірі "5-го каналу".

Він вважає ризикованим проведення таких місцевих референдумів. "Юридичний результат цього референдуму може бути одним, а політичні наслідки його проведення, з точки зору волевиявлення жителів окремих регіонів України, абсолютно іншими", – додав він.

"Україна є унітарною державою і, я думаю, з цього потрібно виходити насамперед. Далі, виходячи вже з якихось основоположних принципів існування нашої держави, законодавець повинен визначатися, що він готовий дозволити виносити на референдум, а що не готовий; що може бути предметом всеукраїнського референдуму і що не може", – вважає голова ЦВК.

При цьому, на його думку, навіть в існуючому законі про всеукраїнський референдум питання предмету референдуму обов'язково потребує додаткової уваги законодавця, виходячи з того, що Україна – унітарна держава, й основи її функціонування на даний час визначені Конституцією.

В тренді
"Вони тут? Вони всюди". Зеленський потролив журналістку через російський переклад (відео)
Реклама

"З одного боку – закон про місцевий референдум справді необхідний, і я впевнений,що Верховній Раді України необхідно прийняти його впродовж найкоротшого часу. Інше питання: що може бути предметом місцевого референдуму, і тут законодавцю потрібно бути дуже обережним. Ті питання, які зараз піднімаються в окремих регіонах України, далеко не завжди, на моє переконання, відповідають можливому предмету місцевого референдуму з точки зору, в першу чергу, інтересів держави і громадян, що проживають на цій території", – констатував Охендовський.

"Питання предмету місцевого референдуму повинні розглядатися Верховною Радою з максимальною увагою під час розгляду відповідного законопроекту, якого, на жаль, у парламенті ще немає", – підкреслив він.
Нагадаємо, активісти самопроголошеної "Донецької народної республіки" заявили про те, що хочуть провести референдум про долю Південного Сходу. Офіційна влада називає такий референдум незаконним.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти