У БПП розповіли про "зв'язки" прес-конференції Порошенка та візиту Гризлова до Києва

Гризлов приїхав для обробки порядку денного засідання Мінської групи, повідомила Фриз

Народний депутат України з фракції "Блок Петра Порошенка", голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Ірина Фриз в ефірі "Громадського радіо" прокоментувала приїзд представника Росії в контактній групі з врегулювання ситуації на Сході України Бориса Гризлова до Києва, повідомляє прес-служба партії.

За словами депутата, прес-конференція президента України Петра Порошенка готувалася ще задовго до візиту Гризлова до Києва.

Реклама

"В рамках Тристоронньої контактної групи Гризлов не спонукав президента для того, щоб він проводив прес-конференцію. Ця прес-конференція була запланована на січень місяць, як перша прес-конференція президента в цьому році. І немає таємниці в тому, що Гризлов приїхав для обробки порядку денного засідання Мінської групи. Це деяке підвищення рівня парламентера з боку РФ в Тристоронній контактній групі, крім того, це певний резонанс для міжнародного співтовариства. Якщо ви говорите про те, що ніхто не бачить стратегічного подальшого розвитку Мінських угод, я з Вами не згодна. Мінські угоди – це визнання Російською Федерацією своєї участі у війні на сході нашої держави", – сказала народний депутат.

Фриз зазначила, що кожен місяць продовжується виконання Мінських угод – це дію санкцій проти РФ. "Росія, не виконуючи свої зобов'язання, згідно Мінських угод, страждає від економічної кризи", – зазначила Ірина Фриз.

Коментуючи вимоги бойовиків по зміні складу української делегації в мінських переговорах, Ірина Фриз підкреслила: "Українська сторона має право і буде визначати, хто буде представляти її в Тристоронньої контактної групи, а не якісь представники інших сторін групи будуть нав'язувати нам, кого туди делегувати".

Реклама

Щодо особливого статусу Донбасу та розгляду ВР відповідного закону, депутат відповіла: "Ми повинні правильно використовувати терміни. Немає ніякого "особливого статусу". Є посилання на Закон про особливості місцевого самоврядування, який вже був прийнятий в 2014 році, і який не набув чинності через те, що на окупованій території Донбасу не виконані умови з боку Російської Федерації", – зазначила Фриз.

На запитання журналістів про майбутню долю парламентської коаліції, парламентарій зазначила, що коаліція політично відповідальна перед суспільством. "Я думаю, що депутатам вистачить достатньо розуму, щоб працювати злагоджено у питаннях, які стосуються безпосередньо нашого майбутнього", – сказала Ірина Фриз.

Нагадаємо, до Києва вдень 11 січня прилетів представник РФ в Тристоронньої Контактної групі на Мінських переговорах Борис Гризлов. Спеціально для політика український аеропорт допустив на посадку борт з Росії. Гризлов зустрівся з представником України в Контактної групі Леонідом Кучмою, а пізніше – з президентом Петром Порошенко.

Реклама

Читайте також:

Реклама на segodnya.ua Реклама
Реклама на segodnya.ua Реклама
ЗСУ: головне
Докладніше
Хроніка обстрілів
Більше про це
Українці за кордоном
Дізнатись!
Діпломатичний фронт
Більше новин
"Разом нас багато"
Нас не подолати
Life новини
Більше новин

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти