В АП анонсували переговори з Німеччиною і Францією з питання безвізу для України

24 листопада 2016, 20:28

Єлісєєв додав, що питання безвізу для України обговорювалося на всіх рівнях

В Адміністрації президента України мають намір провести найближчим часом телефонні переговори з Німеччиною та Францією щодо надання Україні безвізового режиму з Євросоюзом. Про це в коментарі "112 Україна" повідомив заступник голови АП Костянтин Єлісєєв.

Реклама

"Ми сьогодні однозначно підтвердили, що ніяких зв'язків з Францією або виборами немає. Зараз ми всю цю інформацію ще раз будемо перевіряти. Я не виключаю, що найближчим часом у нас відбудуться поглиблені консультації і з французькою, і німецькою стороною. У мене завтра відбудуться телефонні контакти з моїми колегами – дипломатичними радниками президента Олланда і канцлера Німеччини, де ми також будемо говорити на цю тему. Сьогодні після саміту у мене настрій більш оптимістичний щодо надання Україні безвізового режиму, оскільки жорстка позиція президента під час саміту повинна була, як "холодний душ", впливати на лідерів ЄС, які зрозуміли, що пора закінчувати з фразами показувати свою нездатність виконувати зобов'язання. Я думаю, що після саміту цей процес піде швидшими темпами", – сказав він.
Єлісєєв додав, що питання безвізу для України обговорювалося на всіх рівнях.

"Ми ставили питання у всіх можливих запобіжниках щодо введення безвізового режиму. На це ми отримали адекватні відповіді, ще раз запевнення про те, що ЄС наполегливо працює над наданням нам безвізового режиму. Ми продовжимо працювати і будемо робити все можливе для того, щоб хоча б юридичне рішення було прийнято найближчим часом", – зазначив заступник глави АП.

Він підкреслив, що лідери ЄС неодноразово висловлювалися на підтримку надання Україні безвізового режиму.

"Лідери ЄС ретельно готувалися до нашої зустрічі, бесіди. Сьогодні вранці в Туска і Юнкера відбулися телефонні розмови з президентом Франції і канцлером ФРН. Як вони нас запевнили, під час бесіди ті чітко підтримали надання Україні безвізового режиму, це по-перше. По-друге, є єдина позиція ЄС, і вона сформована у вигляді Ради ЄС, прийнятої 17 листопада, щодо надання Україні безвізового режиму... Позиція Юнкера досить зрозуміла, тому що повноваження Європейської комісії це лише підготувати доповідь і дати оцінку виконання Україною всіх елементів плану безвізового режиму. Цю доповідь Єврокомісія підготувала і внесла законодавчу пропозицію щодо надання Україні безвізу... Зараз ми над цим активно працюємо", – сказав Єлісєєв.

Реклама

"Сьогодні ми знайшли фінальне рішення. Стратегічність полягає в тому, що нарешті угоду буде ратифіковано вже найближчим часом... Сьогодні на саміті ми знайшли певні рішення. Зараз у нас відбуватиметься активна робота, щоб на саміті ЄС 15-16 грудня Європейська Рада прийняла позицію, з якою прем'єр-міністр Нідерландів повинен був би піти у парламент Голландії та забезпечити ратифікацію угоди про асоціацію... Сьогодні після саміту ми отримали чітку позицію, погодили чіткі підходи, Нідерланди йдуть на процес ратифікації", – зазначив він.

В тренді
Українська армія одна з найсильніших в Європі: в США похвалили Україну

"Зараз готується документ, так звані застереження, які голландська сторона хоче викласти під час ратифікації у нідерландському парламенті угоди про асоціацію. Це нормальна процедура... У голландської сторони є застереження, які жодною мірою не пов'язані з нашою угодою про асоціацію. Нібито ця угода не повинна надавати колективі гарантії безпеки. Вона цього не робить. Що ця угода не передбачає оборонного співробітництва. Звичайно, не передбачає. Не передбачає доступ України до структурних фондів ЄС. Звичайно, вона не передбачає... Ми тепер маємо сформулювати їх (застереження, – ред.) у письмовому вигляді, щоб потім у парламенті Голландії ця угода пройшла процес ратифікації", – підсумував Єлісєєв.

Відзначимо, в ЄС пов'язують розробку механізму припинення безвізу з наданням його Україні. 17 листопада посли країн Євросоюзу схвалили початок обговорення візової лібералізації для України. Вони відзначили, що набуття чинності безвізового режиму для України повинно відбутися одночасно з набранням чинності нового механізму його скасування.

На основі цього будуть розпочаті переговори з Європейським парламентом.

На сьогоднішньому саміті Україна – ЄС керівники інституцій Євросоюзу підтвердили, що Україна виконала всі вимоги і може отримати безвіз до кінця року. Глава Європейської ради Дональд Туск сподівається, що процес розробки механізму припинення безвізових режимів можна розробити у цьому році.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти