Піти не можна залишитися. Чи чекати відставки Арсенія Яценюка?

31 липня 2014, 08:20

Олексій Біловол , Віра Холмогорова

Експерти впевнені, що при будь-якому розкладі глава Кабміну залишається в цій грі переможцем

У четвер, 31липня, відбудетьсяпозачергове засідання ВерховноїРади.Про необхідністьйого проведеннябуло оголошеноминулої п'ятниціза підсумками зустрічіпрезидентаПетраПорошенка,спікерапарламенту ОлександраТурчиновата АрсеніяЯценюка,незважаючині на щопосутізалишаєтьсяглавоюКабміну.

Розпадкоаліції,провал голосуванняза пакетурядовихзаконів і вийшлий за цимпублічнийдемаршпрем'єра,який заявив,що разтак,товін, звичайно,зовсім не стомився-але йде,і – якпідсумок -рішеннязібратисянардепамдостроково,щоб хоч якосьзнайти вихід зчерговогоукраїнської політичної кризи, цього разуявнодуженесвоєчасного
.

Реклама

700голландськихсиловиків іЯценюк

На порядку денному -два основні блокипитань:ратифікаціяміжнародних угодпро допускіноземних фахівцівдо місця катастрофималазійського"Боїнга-777" у Донецькійобласті таповторнаспроба всежприйняти "урядовийпакет"із змінамидо бюджетуі Податковийкодекс,атакожз дозволомпередавативітчизнянугазотранспортнусистемув управліннязахіднимкомпаніям.

І-"насолодке"- останнімпунктом -розглядзаявиАрсеніяЯценюкапро відставку.

Плюсєу плані роботинароднихобранцівініціативи з підтримкитимчасовихпереселенцівз Кримуі зониАТО,що регулюють їхправовий статус іможливості отриманнядопомоги.Що ж -справасвоєчасней потрібне!

Додопускуіноземцівдо місця падіннялітакау нардепів,здається,немає питань:після ратифікаціїдоговорів міжУкраїноюта АвстралієюіУкраїноюта Нідерландами,наДонбасзможуть приїхатиавстралійськіексперти,атакожголландськісиловики(у томучислі,озброєні) – длязахистурозслідуєкатастрофумісії відпосяганьбойовиківДНР.Склад захисноїмісії,відповідно до текстудокумента,не може перевищувати700 осіб
.

"Раданекерована"

Зурядовимизаконами- складніше.Ймовірність прийняття(хочаб часткового) запропонованихвідомствомЯценюказміндоситьвелика,хоча не можнавиключати іможливостіповторногозриву голосування, - говорить"Сегодня"джерело, близьке до адміністраціїпрезидента."Раданекерована-сидитьнавалізах", - визнаєвін.

У своючергу, за словами іншогоспіврозмовникав АП, велика ймовірність, щобудуть прийняті змінидо Податкового кодексу тадержбюджету, а от щостосується "здачі" іноземцямГТС, то дляїї підтримкиголосів невистачає.

Саміпарламентаріналаштованіпо-різному: в УДАРі побоюються"феєричного дня", аж додемаршусоратниківЯценюкапо "Батьківщині" з його подальшоювідставкою, в партіїТимошенконалаштованіфілософськи- навітьцитуютьвітчизнянукласику."Яккажуть у "Батьківщині": "Без надіїсподіваємося", що все-такиурядовийпакетбуде проголосований, насамперед – участині змін, які дозволятьвиділитидодаткові грошінаармію, змінити податковусистемудля наповненнябюджету", - говорить"Сегодня" депутат Андрій Павловський.

Фракція "Батьківщина", за його словами, рішеннядлясебе прийняла: "Арсенію Петровичунічого робити в уряді", іза його відставкуголосуватибуде. Хоча, звичайно, у випадку,якщо закониприймуть, іЯценюктут жепередумаєйти,то "будуть виходити зполітичного моменту", - додаєПавловський.

"Судячи з усьогонасчекає черговийнапружений іфеєричнийденьу ВерховнійРаді, не виключаю, щочекають нас іякісьнесподіванки.Багатощозалежатимевід того, вякому саме виглядібудуть прийнятіурядові закони", - говоритьнардепвід фракціїУДАРПавлоРозенко.

Його колегизазміни до Податкового кодексутеперпроголосувативже не проти, запевняє представникполітсилиКличка."Ударівці" виступали принципово проти"антисоціальних", наїхнє переконання, положенькабмінівськогопроектупоправокдо бюджетуі Податковийкодекс: заморожуванняіндексаційдопомог і пенсійта ініціаціїнеоплачуванихвідпустокдлябюджетників.Розенкозапевняє -Мінфін іурядвціломувіднихвідмовилося, і тому УДАР готовий документпідтримати.

Тим більше, щотамє важливі, на думку парламентаріянорми про введеннядо кінця року "військового збору"ззарплатфізичних осіб дляпідтримки українськоїарміїу розмірі1,5%.

Що стосуєтьсявідставкиЯценюка, тоПавлоРозенко, з одного боку, бачить у цьомунедоречнийполітичний піарпрем'єра, який фактичновумовах війнипочавпередвиборчукампанії, з іншого, запевняє, що УДАР голосувати зайого відхідз постане буде."Аленесподіванкаможе бути в тому, щоможе виникнутистихійна "коаліція" з "Батьківщини", "регіонів", залишківкомуністів іпроросійськихсилз групи "Мир і стабільність", яка ідастьголоси завідставку", - дивуєтьсяРозенко.

"Формально заяваЯценюкамає бути поставленона голосування.Є заява- і мизобов'язані його"голосувати" за законом.Такщо це відбудеться, навіть у випадку,якщовсі урядовізакони будутьприйняті.Якщо, звичайно, Яценюксам невідкличесвою заяву, що, звичайно, намій погляд, будтвиглядати недуже серйозно", - резюмуєспіврозмовник "Сегодня".

У "Свободі" налаштовані традиційноскептичноповідношенню до законупро передачуіноземцямГТС, про що написавнасвоїй сторінців "Фейсбуці" їх лідерОлегТягнибок.Є у"свободівців"свої ініціативиу випадку ззміни до Податкового кодексу(зокрема, вимагають не"військового збору"з усьогонаселення, а "розкуркулення" "олігархів"-давати грошінаарміюповинні тількиті, чийдохід перевищує500 тисяч гривеньна рік), але в ціломучастинаурядових ініціативвонипідтриматиготові.Так само як іне підтримувативідставкуЯценюка.

Аось "регіони" налаштовані категорично:Яценюкупотрібнойти у відставку."Інтригинатлібезпрецедентної кризивкраїні, натлі війниможуть собідозволити тількибезвідповідальніісамінепрофесійніполітики. Цеверхцинізмунинішньої влади. Якщо прем'єрхочеу відставку, він повиненпіти -іншого рішенняна парламентськомуголосуванні31 липнябути неможе", - говоритьдепутатвід фракціїПРІринаБережна
.

В тренді
Коротко і у справі. Найголовніше про зустріч Зеленського та Путіна (оновлено)
Реклама

Яценюкграєі виграє

ВідставкаЯценюкамалоймовірна,але навіть якщовона всеж відбудеться,цеабсолютно не важливо,він все однозаробивна всій ційісторії більше,ніжвтратить,- упевненіполітологи.

"Яценюк непіде.Якщоурядові законопроектибудуть прийняті -не підеточно,не піде іякщо не будуть,алеситуація все однозміниться-всі іміджеві,репутаційніта політичнівтратибудутьнести УДАР і "Свобода",якіне підтримали йогозаконопроекти,але вимагають,щобвін залишивсянапосаді прем'єра",- заявив "Сегодня" ВадимКарасьов.

"Яценюкбудевбудь-якому випадкугосподаремситуації:він повернувся "під вагоюполітичноївідповідальності",апартнери йогоне підтримали,і всірепутаційнівтрати несутьвони.Іу нього вкожному разі будутьрозв'язані рукидіяти в своїхполітичних інтересахі набиратиполітичну вагунапередоднінеминучихшвидкихпарламентськихвиборів",- підкреслює експерт
.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти