Умови безпеки Європи істотно змінюються, швидко і кардинально – міністри оборони країн ЄС

18 листопада 2014, 19:51

Конфлікт в Україні є одним із джерел загрози європейській безпеці

Міністри оборони країн Європейського Союзу назвали конфлікт в Україні разом з конфліктами на Близькому Сході і в Африці джерелом загрози безпеці ЄС.

Реклама

"Умови безпеки Європи істотно змінюються, швидко, кардинально", – йдеться у постанові Ради ЄС щодо спільної політики безпеки і оборони, прийнятій у вівторок міністрами оборони країн союзу.

"Поточні конфлікти і джерела нестабільності в найближчому і більш широкому сусідстві ЄС, такі як в Іраку, Лівії, Сахелі, Сирії та Україні, викликають особливо сильну заклопотаність, – наголошується в ній. – Поряд з давніми і новими загрозами безпеці, ці події можуть мати довготривалий вплив на європейську безпеку, міжнародний мир і стабільність. Вони демонструють також тісний зв'язок між внутрішніми і зовнішніми вимірами безпеки".

Міністри доручили верховному представнику ЄС із закордонних справ і політики безпеки разом з Єврокомісією провести аналіз змін глобальних умов безпеки і протягом 2015 року представити доповідь про виклики і можливості, що випливає з нових умов для країн ЄС.

Вони підкреслили "термінову необхідність підвищення відповідальності ЄС і країн-членів союзу за безпеку на міжнародному рівні, особливо на просторі європейського сусідства".

Реклама

"Рада ЄС підкреслила, що захист і просування європейських цінностей та інтересів все більше вимагають від ЄС і країн-членів об'єднання зусиль, підтриманих необхідними засобами та бюджетними ресурсами", – йдеться в документі.

В тренді
Вирішував із Путіним кримські справи і хотів платити податки в РФ. Баканов про підозру Медведчуку

У постанові міститься великий перелік заходів, які потрібно вжити Євросоюзу в цілому та його членів для досягнення поставлених цілей.

Серед них розвиток Європейської технологічної і промислової оборонної бази, збільшення витрат на оборону, кооперація у виробництві військової техніки та інші заходи. Міністри прийняли рамковий документ політики ЄС в області кібероборони, що передбачає розвиток потенціалу в цій галузі.

Вони привітали проведення в 2014 році "проміжної" миротворчої операції в Центральноафриканській республіці (до передачі її силам ООН), прийняли рішення про розгортання громадянської місії ЄС в Україні для підтримки правоохоронних структур країни.

Як відомо, з середини квітня на сході України ведеться неоголошена війна між українськими військовими, проросійськими бойовиками і російськими військами.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти