"Неможливо збагнути": Путін розповів, що думає про єдину церкву в Україні

20 грудня 2018, 13:52

Російський лідер вперше прокоментував об'єднання українських церков і він, м'яко кажучи, не в захваті

Президент Росії Володимир Путін назвав об'єднану Українську православну церкву України "розкольницькою" і вказав на пряме втручання держави в церковні справи. Про це він заявив на щорічній великій прес-конференції.

За його словами, навіть за часів Радянського Союзу не було такого втручання влади в церковне життя, як те, що він побачив зараз в Україні.

"Те, що зараз відбувається в православ'ї, – це просто, як у нас в народі кажуть, незбагненно. Це пряме втручання держави в церковне релігійне життя. Такого не було ще ніколи з часів Радянського Союзу. Ось, на жаль, в Україні це зараз відбувається. Створили ось цю об'єднану розкольницьку церкву стамбульського приходу. Не подобається московського приходу, буде стамбульського приходу. При чому, адже, зверніть увагу, РПЦ Московського патріархату значить в Україні, вона повністю ... не РПЦ, а Українська православна церква Московського патріархату, вона повністю незалежна була. Ось може бути про це мало хто знає. Це фактично повністю незалежна церква. Вони робили все самостійно, в тому числі обирали ієрархів. І єдиний зв'язок був – духовний. Згадували на проповідях ім'я патріарха Московського і всієї Русі", - заявив Путін
.

Реклама

ГосподарКремлявпевнений,щоголовниммотивомВселенськогопатріархатудаватиавтокефаліюУкраїнській церкві-цегроші,якінібитовінзможезароблятинаукраїнськихпарафіянах.Такожвінне забувзгадатиіамериканців.

"Ядумаю,цеголовнийспонукальниймотив,крім,звичайно,підказкизВашингтона.Те,щодержсекретарподзвонивз цього питаннядо Києва (Помпео зідзвонивсяз Епіфанієм – ред.) іобговорювавцютему,-ценівяківоротане лізе.Цеабсолютнонеприпустимаріч.Іцеще одне свідченнятого,щоцеробитьсянапередодніпередвиборчоїкампаніїізметоюподальшогорозривуміжросійськиміукраїнськимнародами", – підкреслив президент РФ.

Відзначимо,щопрополітизаціюцерквивРосіїговоривавстрійськийексперт.Зайогословами,вРосіїцерквазанадтонаближенадо керівництвакраїниієйогополітичнимінструментом.Генеральнийсекретаргромадсько-політичноїорганізації"пан'європейськогорухуАвстрії"("Пан'Європа-Австрія")РайнгардКлучекзакликавновуукраїнську церквуне йтипостопахМосквиіпояснив,що об'єднанняцерковдоводить-РосіяУкраїні неуказнівполітиці,ніврелігії.

Нагадаємо, в суботу,15 грудня,наОб'єднавчомусоборібулаутворенаєдинаУкраїнськапоміснаправославнацерква.Нацерковнихзаходахтакожбув присутнійпрезидентПетроПорошенко.Читайте всі подробиціоб'єднанняукраїнських церков.

В тренді
Зустріч у "нормандському" форматі може пройти на Донбасі на передовій
Реклама

Крім того, предстоятелем помісноїцерквибувобраниймитрополит ЕпіфанійвідКиївськогопатріархату,якийтакожвходитьдо найближчого оточенняглавиУПЦКПпатріархаФіларета.Тепер,згідно зцерковним Уставом,ім'япредстоятеляавтокефальноїпомісноїПравославноїцерквиУкраїнипідноситьсяв усіххрамахцерквиза формулою"БлаженнішогоЕпіфанія,МитрополитаКиївськогоі всієїУкраїни".

У тойжечасофіційна назваєдиноїпомісноїцерквибуде-Українськаправославнацерква.

ТепердляостаточногозатвердженняавтокефаліїУкраїнськоїправославноїцерквиЕпіфанію6 січня вСтамбулібудеврученийТомосвідВселенськогопатріархаВарфоломія.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти