Українським судам заборонили називати окуповані території "ДНР" і "ЛНР"

11 квітня 2017, 22:07

ВССУ рекомендував використовувати коректні назви населених пунктів

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ заборонив судам використовувати у своїх рішеннях назви окупованих територій "Донецька народна республіка" і "Луганська народна республіка". Про це йдеться в інформаційному листі, направленому ВССУ судам нижчих рівнів. Зазначається, що в суди були направлені рекомендації щодо вживання певних формулювань при встановленні факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території.

Реклама

"Відповідний аналіз дозволив виявити неоднаковий підхід щодо використання в судових рішеннях формулювань, які відображають місце настання фактів, що мають юридичне значення, зокрема фактів народження і смерті. Так, в окремих випадках, в порушення законодавчих підходів до визначення правового статусу тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, в резолютивній частині судових рішень міститься вказівка на те, що відповідний факт (народження або смерть) мав місце у населених пунктах "Донецької народної республіки". В цьому контексті слід враховувати те, що така практика неприпустима, оскільки факт існування жодної т. зв. "Донецької народної республіки", ані т. зв. "Луганської народної республіки" не визнається органами влади України, а в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей вводиться особливий порядок місцевого самоврядування. Вони визнані тимчасово окупованими територіями", — наголошується в документі.

Вищий спецсуд зобов'язав суди використовувати коректні назви і місця розташування населених пунктів, наприклад, "місто Амвросіївка Амвросіївського району Донецької області, Україна.

"Внаслідок цього, судами при задоволенні заяв про встановлення фактів, які мають юридичне значення і які мали місце в окремих районах Луганської та Донецької областей, які визнані тимчасово окупованими територіями, в резолютивній частині відповідних рішень, вказується коректна назва населених пунктів, в яких мав місце встановлений факт (село, селище, місто, район; область) з урахуванням вимог Конституції України у цій частині", – йдеться в повідомленні.

Також Вищий спецсуд рекомендує не використовувати в рішеннях формулювання "Донецька народна республіка (територія, не підконтрольна державній влади України)", "Донецька народна республіка, яка є тимчасово окупованою територією" і "самопроголошена Донецька народна республіка", і т. д.

В тренді
Чи може священник бути депутатом? Глава УГКЦ Шевчук дав відповідь
Реклама

Нагадаємо, що раніше в офіційному реєстрі цивільних справ Жовтневого районного суду Полтави "Донецьку Народну Республіку" позначили як іноземну державу, за звичайним шаблоном ділових паперів.

16 травня 2014 року Генеральна прокуратура України визнала самопроголошені "республіки" терористичними організаціями. Ватажків "республік" оголошено в розшук за звинуваченням у тероризмі.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти