Українська влада не бореться з корупцією – Котляров

19 листопада 2015 14:03

На думку опозиціонера, нинішня влада намагається створити керовану в ручному режимі систему органів

Влада не просто не бореться з корупцією, а робить все для того, щоб її очолити, заявив опозиційний міністр юстиції Юрій Котляров. На засіданні Опозиційного уряду 19 листопада він представив аналіз ситуації по боротьбі з корупцією в Україні та рекомендації, підготовлені "тіньовим кабінетом".

Реклама

"Корупція не просто не зменшується, вона процвітає в Україні, і в 2014-2015 роках істотно виросла. Але влада продовжує не помічати такі негативні для країни тенденції", – сказав Котляров.

У 2014 році за результатами оцінки боротьби з корупцією в Україні Міжнародна громадянська організація "Transparency International" зробила висновок про те, що ситуація погіршилася, підкреслив глава опозиційного Мін'юсту.

На думку Transparency International, щоб позбутися корупції, в Україні необхідно зробити такі кроки:

Реформування публічного сектора – побудова системи прозорого державного сектора, який надає сервіси і взаємодіє з населенням, бізнесом, і який буде вільний від політичного та адміністративного впливу.

Реклама

"Ця рекомендація, на нашу думку, повинна була охопити роботу з дерегуляції бізнесу, реформування системи державних закупівель тощо", – заявив Юрій Котляров.

Реформування системи фінансування політичних партій та виборчих кампаній, грунтуючись на загальних правилах боротьби з корупцією в ЄС.

Реформування системи органів по боротьбі з корупцією та створення необхідних умов для здійснення ними повноважень.

"Але жодна з раніше названих реформ чинною владою належним чином не здійснена, а зроблені владою хаотичні, неузгоджені і поверхневі дії ніяк не можна назвати реформами", – зазначив Котляров.

Не пропусти!
Французькі вболівальники переплутали Бухарест і Будапешт. Їх прийняли за українців
Французькі фани приїхали до Бухареста замість Будапешта

За його словами, протягом 2014-2015 рр. владою були прийняті рішення про створення низки органів по боротьбі з корупцією, але темпи і процеси формування їх складу явно свідчать про відсутність у влади бажання боротися з корупцією.

Реклама

"14 жовтня 2014-го був прийнятий Закон "Про Національне антикорупційне бюро України" і лише через півроку, 16 квітня 2015 року, на виконання цього закону Президентом України був виданий указ про створення Національного Антикорупційного бюро. У підсумку, на сьогодні, це відомство не працює, розслідування не здійснює", – заявив Юрій Котляров.

14 жовтня 2014-го також був прийнятий Закон "Про запобігання корупції", на підставі якого створено Національне агентство з питань запобігання корупції. "На сьогодні діяльність воно не здійснює", – зазначив опозиціонер.

Склад антикорупційної прокуратури, як нагадав Котляров, не сформований, а навколо формування комісії з обрання антикорупційного прокурора виник скандал.

"Реформування органів прокуратури не здійснено, відбувається імітація боротьби з корупцією, влаштовуються публічні шоу по затриманню", – заявив глава опозиційного Мін'юсту. На його думку, вибіркові показові затримання, порушення кримінальних справ, ініційовані владою, не закінчуються нічим, крім медійного шуму. "Реальних результатів розслідування резонансних корупційних злочинів (особливо вчинених представниками сьогоднішньої влади) немає", – підкреслив Котляров.

Крім того, в Україні досі не здійснено реформування судової системи і немає єдиної концепції її реформування.

Реклама

"Висновок напрошується один – влада не просто не бореться з корупцією, а робить все для того, щоб її очолити. Всі дії влади говорять про її бажання створити ще більш корумповану, підконтрольну і керовану в ручному режимі систему органів", – підкреслив опозиційний міністр.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти