Українці в Брюсселі готуються голосувати на виборах президента

28 березня 2019, 04:30

Виборча дільниця в Брюсселі обслуговує дві країни – Бельгію і Люксембург

За чотири дні до виборів президента України кореспонденти "Сегодня" розгорнули свою студію в столиці Європейського Союзу – Брюсселі. Скільки українців голосуватимуть 31 березня, розповідає наш власний кореспондент Юрій Гула.

Реклама

У політичному серці Європи розташовані Європарламент, Рада Європи, Європейська комісія та штаб-квартира НАТО. Виборча дільниця тут також у Брюсселі, до речі, одна на дві країни – Бельгію і Люксембург. Розташована вона в будівлі посольства і ми там напередодні побували. Тому відкриємо завісу, як вона виглядає в Європі

"Всього кабінок шість, також одна кабінка буде для людей, якщо людина, виборець, приїде на інвалідному візку, щоб можна було там голосувати, тут буде освітлення ще змонтовано, щоб було видно виборцям – правильно зробити свій вибір", – каже голова виборчої комісії в королівстві Бельгія Олександр Мороз.

Щоб проголосувати тут – потрібно стати на консульський облік, це триває хвилин п'ять, не більше. Написав заяву, дав паспорт на сканування. Так зробив і В'ячеслав, який приїхав до Бельгії на півроку писати дисертацію

"Все що треба було – заповнити один папірець невеликий, це швидко. Я відповідально до цього ставлюся. Тому що, якщо ми живемо в демократичній країні і у нас немає там царя-імператора, то ця відповідальність за владу покладається на всіх громадян. Як у Конституції написано – влада належить народу, я хочу скористатися своїм правом", говорить В'ячеслав Горшков, який буде голосувати у Бельгії.

Тут очікують, що в день виборів за президента України свій голос віддадуть понад дві тисячі наших співвітчизників. І, як показує практика минулих голосувань, загалом це молодь.

"Ми маємо практично таку ж кількість бажаючих проголосувати, як і в минулі роки. Це – понад дві тисячі громадян. Я дуже задоволений, що наші учні європейських вузів у Бельгії активні – приходять, звіряють (документи). Тобто, від молоді 20-річної до покоління (показує на себе і сміється) я теж учасник виборчого процесу, до старшого покоління всіх присутніх", – каже надзвичайний і повноважний посол України в Королівстві Бельгія Микола Точицький.

Євросоюз і Україна зараз мають тісні зв'язки не тільки у високій політиці, а й у повсякденному житті. Між Україною та ЄС діє безвізовий режим, Угода про Асоціацію, зона вільної торгівлі. Наша країна і Європейський Союз співпрацюють більше ніж у 30-ти сферах. Сподіваємося, що українці в серці Європи внесуть свій внесок і в подальший розвиток та євроінтеграцію України, адже кожен голос важливий.

Реклама

Раніше ми повідомляли, як проголосувати на виборах президента, якщо переїхав до іншого міста. До того ж, українців закликають перевірити себе у виборчих списках і взяти відкріпні талони.

А також показували, як до голосування готуються українці у Вашингтоні.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти