Українці розповіли, що потрібно робити з Донбасом

28 квітня 2016 11:56

Більшість виступає проти "особливого статусу", амністії і виборів

Більше половини громадян України негативно сприймають ідею надання Донбасу "особливого статусу", про що свідчать результати опитування соціологічної служби Центру Разумкова.

Реклама

Згідно з даними соцдослідження, 56,4% респондентів не підтримують надання Донбасу "особливого статусу", за таку ідею – 23,8% опитаних, ще 19,8% не визначилися з відповіддю.

У регіональному розрізі картина наступна: не підтримують надання Донбасу "особливого статусу" абсолютна більшість жителів Центрального та Західного регіонів, а також відносна більшість жителів Південного регіону і Донбасу (тієї частини, яка контролюється Україною). У Східному регіоні відносна більшість опитаних підтримують надання Донбасу "особливого статусу".

Ідею проведення виборів на окупованих територіях Донбасу до повернення їх під контроль української влади не підтримує 52,5% населення України, за таку ідею – 31,2% опитаних, решта не змогли визначитися з відповіддю на питання. Не підтримують цю ідею абсолютна більшість опитаних в Центральному та Західному регіонах і відносна більшість – в Східному регіоні і на Донбасі. У Південному регіоні кількість респондентів, які підтримують (31,2%) і не підтримують (33,5%) цю ідею, статистично значуще не відрізняються.

Крім того, за даними опитування, відносна більшість опитаних не підтримують амністію для всіх учасників сепаратистських рухів, які не вчинили тяжких злочинів (42,3%), підтримують таку ідею 31,2% респондентів, решта не змогли визначитися з відповіддю на питання. Не підтримують таку ідею абсолютна більшість жителів Західного регіону і відносна більшість жителів Центрального регіону. Підтримують таку ідею відносна більшість опитаних на півдні країни і Донбасі. У Східному регіоні частки респондентів, які підтримують (36,7%) і не підтримують (36,5%) цю ідею, статистично значуще не відрізняються.

Реклама

Відносна більшість населення України підтримують припинення будь-яких економічних зв'язків між Україною та "ДНР" та "ЛНР" (включаючи соціальні виплати, поставки енергоресурсів, закупівлю вугілля і т.д.) до повного встановлення Україною контролю над цими територіями (45,9%) і позбавлення українського громадянства громадян України, які підтримали російську агресію проти України, анексію Криму, сепаратистські рухи на сході і півдні країни (45,5%). Не підтримують ці ідеї близько третини опитаних (33,3% і 34% відповідно). Ці ідеї підтримують абсолютна більшість опитаних в Центральному та Західному регіонах і не підтримують абсолютна або відносна більшість в інших регіонах.

Не пропусти!
Син Марлоса розкритикував гру свого батька і збірної України на Євро: відео
Марлос і його син

Відносна більшість опитаних (35,9%) негативно оцінюють поточні результати Мінських домовленостей по ситуації на Донбасі. Позитивно оцінюють ці результати 16,6% респондентів, нейтрально – 24,3%. 10% опитаних нічого не знають про ці домовленості, а 13,1% респондентів не визначилися з відповіддю. Негативно оцінюють поточні результати Мінських домовленостей відносна більшість опитаних у всіх регіонах України.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 25 по 30 березня. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Раніше повідомлялося, що "особливий статус" Донбасу переносять на осінь.

Реклама

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти