Україна офіційно виступила проти головування РФ в СНД

17 вересня 2016, 18:29

Україна виступає категорично проти головування в СНД Російської Федерації, яка, незаконно окупувавши частину суверенної території України, йдеться в ноті

Українська сторона направила виконавчому комітету СНД ноту протесту в зв'язку з блокуванням роботи представника України – голови делегації, посла України в Киргизстані Миколи Дорошенка – на засіданні Ради глав держав Співдружності і вимагає не допускати подібні провокації в майбутньому.

"Виконавчому комітету СНД (...) відправлена офіційна нота, в якій заявлено рішучий протест у зв'язку з блокуванням роботи України на засіданні, а також висловлено вимогу про надання невідкладних офіційних роз'яснень і прийнятті вичерпних заходів щодо запобігання подібних провокацій в майбутньому", – йдеться в заяві МЗС у зв'язку з блокуванням роботи представника України на засіданні Ради глав держав СНД 16 вересня.

Ця заява є реакцією на позбавлення права участі в засіданні Ради глав держав СНД у вузькому складі голови делегації України Дорошенка і намаганням виконавчого комітету СНД блокувати його роботу на засіданні Ради глав держав СНД у розширеному складі, зокрема під час процедури підписання підсумкових рішень.

"Україна виступає категорично проти головування в СНД Російської Федерації, яка, незаконно окупувавши частину суверенної території України – Автономну Республіку Крим та м.Севастополь, здійснюючи акти збройної агресії на сході України, грубо порушує фундаментальні норми і принципи міжнародного права, в тому числі ті, які закладені в основу СНД", – сказано в заяві.

Крім того, українська сторона заявляє, що Росія не може головувати в СНД до повного відновлення Україною суверенітету над тимчасово окупованими територіями АРК і Севастополя; до повного виконання Росією Мінських угод в частині виведення з окремих районів Донецької та Луганської областей всіх незаконних збройних формувань, які управляються, контролюються і фінансуються з Москви, а також їх військової техніки та озброєння; до звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних громадян України; відновлення конституційного ладу і правопорядку на всій території Донецької та Луганської областей; відновлення контролю уряду України над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону.

"Україна також заявляє, що наміри РФ легітимізувати спроби анексії АР Крим та м.Севастополь шляхом поширення на них перепису будуть нелегітимними і нікчемними, а населення, яке проживає на цій території, залишається населенням України", – підкреслює МЗС.

Що стосується засідання Ради глав держав СНД, то, як вказують у зовнішньополітичному відомстві, незважаючи на спроби виконкому СНД зірвати роботу делегації України, "позиція нашої держави була озвучена в ході розширеного засідання Ради глав держав СНД, а тексти відповідних заяв України – додані до підсумкових рішень саміту".

Нагадаємо, посол України в Киргизької Республіки Микола Дорошенко на засіданні Ради глав держав-учасниць СНД в Бішкеку вказав на незаконність анексії Криму в присутності президента Росії Путіна.

Виступаючи перед президентами, в числі яких був і Путін, Дорошенко вказав на особливу позицію України по двом пунктам порядку денного: головування Росії в СНД в 2017 році і перепису населення в країнах СНД, яка планується на 2020 рік.

"З огляду на те, що Росія порушила норми міжнародного права і анексувала частину території України, сприяє військового конфлікту на сході України, українська сторона не сприймає передачу головування", – заявив Дорошенко.

Те ж саме, додав Дорошенко, стосується і участі Криму в перепису. "Якщо під час перепису РФ проведе і врахує населення, яке проживає на території України, включеної РФ, результати перепису ми рахуватимемо нікчемними", – сказав він.

Після цього Путін попросив репліку. "Росія нічого не анексувала. Все, що сталося з Кримом – результат протиправних дій певних політичних сил в Україні, які довели справу до державного перевороту", – заявив він.

З приводу головування Росії в СНД він сказав, що раз Україна не ратифікувала статут Співдружності, то і вносити свої пропозиції права не має
.

Реклама

В тренді
США хочуть бачити Україну в НАТО, але є умова

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти