Україна обирає президента: які амбіційні цілі ставлять перед собою кандидати

4 лютого 2019 22:37

Журналісти з'ясовували, як претенденти на головну посаду країни планують змінити податкову систему, збільшити виробництво і повернути мир на Донбас

Реклама

Досягти миру за півроку і відмовитися від іноземних кредитів за два. Такі надамбіційні цілі ставлять перед собою кандидати в президенти. Пропонують нову податкову систему, комфортні умови малому і середньому бізнесу.

Україні потрібна нова податкова система. Вважає Юлія Тимошенко. Каже, це допоможе вивести українську економіку з тіні. Поштовхом для розвитку малого і середнього бізнесу повинна стати боротьба з монополіями та удосконалення системи відшкодування ПДВ. Це політик сьогодні обговорила з підприємцями Європейської бізнес асоціації. Не оминули і питання миру на Донбасі і повернення Криму.

"Потрібно починати новий принципово інший процес на базі Будапештського меморандуму. Або ми діємо згідно з міжнародним правом і пред'являємо світу гарантії, які нам тоді давалися, або тоді потрібно сказати, що міжнародне право написано на папері, який нічого не вартий", – заявила вона.

Скорочення імпорту та збільшення власного виробництва – запорука сильної економіки і шанс на відмову від іноземних кредитів. Це позиція Олега Ляшка. Сьогодні він у Кривому Розі. Спілкувався зі співробітниками Інгулецького гірничо-збагачувального комбінату. Головними проблемами гірничо-металургійної галузі назвав: завищену рентну плату за надра, що істотно здорожує українську продукцію. Земельний і екологічний податки, які не спрямовуються на модернізацію виробництва, а направляються до центрального бюджету.

"Виключно захист робочих місць українців, пріоритет національного виробництва, пріоритет національної металургії і за 3-5 років ми зможемо відмовитися від кредитів. Ми пропонуємо політику підтримки та стимулювання розвитку національного виробництва. Досить купувати імпорт, вистачить годувати чужі економіки, своїх людей годувати треба і своїм людям давати роботу і зарплату, щоб були гроші на ремонт дороги до Кривого Рогу. Сьогодні, поки доїдеш до Кривого Рогу, печінку відбити можна", – заявив він.

Зупинити активні бойові дії за кілька днів і досягти миру за півроку. Опозиціонер Олександр Вілкул вважає це цілком можливим. Про це він заявив під час свого візиту на Донбас. Політик відвідав селище, розташоване на лінії розмежування. Поспілкувався депутат з місцевими жителями. Каже, що закони, спрямовані на захист переселенців і людей, які залишилися в зоні конфлікту, Верховна Рада повинна розглянути як невідкладні.

"Наш мирний план – це прямі переговори з США і Росією для прийняття спільної резолюції ООН. Введення миротворців, тимчасова адміністрація на непідконтрольних територіях, вибори за українським законодавством за участю українських політичних партій і реінтеграції. За 6-8 місяців ми забудемо про війну, як про страшний сон ", – резюмував політик.

Реклама

Нагадаємо, попереду ще два місяці для когось захоплюючої, для когось виснажливої, а для когось дратівливої передвиборчої гонки. Залишитися осторонь від дійства буде важко, не помітити – практично неможливо. Читайте детальніше хронологію передвиборчої гонки і хто вже зареєстрований на вибори.

Тим часом, за перший місяць президентської кампанії вже складено 73 адміністративних протоколи та відкрито 9 кримінальних проваджень. Напад на кандидатів і спостерігачів, підкуп виборців, агітація і реклама не за рахунок виборчих фондів – ось перелік порушень. Міністр внутрішніх справ закликав українців не "продавати" свої голоси і не закривати очі на порушення. "Бачите їх – повідомляйте в спеціальний координаційний штаб при МВС. Там проведуть перевірку, і, якщо факт підтвердиться, – силовики і ЦВК відреагують терміново", – обіцяє Арсен Аваков.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти