Україна обирає президента: Центрвиборчком закінчив реєструвати кандидатів

8 лютого 2019 22:34

Кількість кандидатів перевершила рекорди всіх попередніх гонок

Реклама

Центрвиборчком закінчив реєструвати кандидатів у президенти. Їх кількість перевершила рекорди всіх попередніх гонок. Команда "Сегодня" поцікавилася, скільки часу доведеться провести виборцю в кабінці для голосування, щоб тільки прочитати список бажаючих очолити державу.

На один стілець 44 претендента! ЦВК сьогодні зареєструвала останніх двох кандидатів у президенти. Це журналіст Дмитро Гнап, від партії "Сила людей", і Олександр Соловйов. Його зареєстрували з другої спроби. Минулого тижня йому відмовили через загрозливі пункти у передвиборчій програмі.

"Було встановлено в передвиборчій програмі визнання Соловйовим самопроголошених республік сторонами переговорів, що суперечить законодавству України", – пояснив член Центральної виборчої комісії Леонтій Шипілов.

Помилки Соловйов виправив. І таки отримав схвалення комісії.

За кількістю зареєстрованих кандидатів нинішня кампанія майже вдвічі перевищила попередній рекорд 2004 року. Тоді було 26 бажаючих.

Реклама

За останній тиждень ЦВК затвердила аж 16 кандидатів. Якщо до 7 березня ніхто не зніме свою кандидатуру, розмір бюлетеня буде більше метра!

Спробуємо визначити, скільки часу піде у виборця на те, щоб ознайомитися з повним переліком кандидатів – 52 секунди. І це ми озвучували тільки прізвища. У реальному ж бюлетені будуть вказані ще й рік народження, місце проживання, рід занять, партійність і суб'єкт висування.

Щоб не провести в кабінці для голосування півдня, радимо заздалегідь ознайомитися з повним переліком кандидатів. А рекордними ці президентські перегони будуть не тільки за кількістю прізвищ у бюлетені, а й за кількістю представників кандидатів у дільничних комісіях.

"Приблизна цифра 1 311 068", – говорить голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук.

Це майже як населення Харкова! Багато в цьому році буде і зарубіжних спостерігачів.

"Якщо в 2014 році ми мали таких громадських організацій 10, то сьогодні це 138 громадських організації", – зазначає Сліпачук.

Реклама

Зокрема, сьогодні Центрвиборчком зареєстрував 18 спостерігачів від ОБСЄ. Рішення допустити багатьох міжнародних спостерігачів відзначив навіть спецпредставник Держдепу США Курт Волкер.

"Ми вітаємо готовність України сприяти діяльності місії Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ. Віримо в прагнення прозорості та проведення вільних і справедливих виборів", – заявив Волкер.

А ось рішення не запрошувати окремих спостерігачів від Росії Волкер привітав. Каже, спроби Кремля втрутитися у вибори України – цілком реальна загроза.

Як відомо, чергові вибори президента України повинні відбутися 31 березня 2019 року. Детальніше читайте в статті: Вибори-2019: ключові дати і порядок обрання президента і Верховної Ради.

А поки вся країна спостерігає за президентськими перегонами, до іншої не менш важливої події залишилося трохи менше дев'яти місяців – парламентські вибори призначені на 27 жовтня. Днями НАПК роздало політсилам гроші, які призначаються їм з держбюджету на статутну діяльність у 2019-му.

Ми порахували, на яку передвиборчу агітацію вистачило б цих грошей, якби вибори відбулися найближчим часом.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти