Україна вводить біометричний контроль на кордоні: з'явилася реакція Мінська

1 вересня 2017 19:33

У МЗС Білорусі зазначили, що на даний момент офіційно українські партнери нам ні про що не повідомляли

Зовнішньополітичне відомство Білорусі відстежує дискусію і прийняті в Україні рішення з питань в'їзду іноземців, заявив начальник управління інформації – прес-секретар МЗС Дмитро Мірончік в п'ятницю.

Реклама

"Ми відстежуємо дискусію і прийняті українською стороною рішення з питань в'їзду іноземців", – сказав Мирончик, коментуючи рішення про введення з 1 січня 2018 року біометричного контролю в'їжджають в цю країну іноземців.

Прес-секретар МЗС уточнив, що "на даний момент офіційно українські партнери нам ні про що не повідомляли". "Але ми виходимо з того, що відповідна інформація надійде завчасно. Обмін такою інформацією передбачений двосторонньою угодою про безвізові поїздки", – зауважив він.

Як додав Мирончик, поки з опублікованих в ЗМІ повідомлень випливає, що державним органам України відводяться 2-3-місячні терміни на вироблення відповідних механізмів.

"Чекаємо офіційного повідомлення і, при необхідності, будемо обговорювати з українською стороною питання, щоб уникнути виникнення проблем у громадян двох країн при перетині нашого спільного кордону", – сказав він.

В тренді
Дмитро Разумков: Механізм деолігархізації має працювати, коли ми є у владі, і коли нас немає
Реклама

Раніше президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 10 липня 2017 року "Про посилення контролю за в'їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, дотриманням ними правил перебування на території України".

Уряд повинен забезпечити початок функціонування з 1 січня 2018 року національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства, вирішивши питання необхідного ресурсного забезпечення фіксації біометричних даних іноземців, в тому числі громадян Російської Федерації, і осіб без громадянства в під час здійснення прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України та в контрольних пунктах в'їзду-виїзду.

Раніше Петро Порошенко повідомив, що процедура біометричного контролю буде проходити в три етапи:

  • перший – людина може подати попереднє повідомлення про намір відвідати Україну;
  • другий – безпосередня фіксація біометричного паспорта, або біометричних даних на кордоні;
  • третій – фіксація людини в місці, де вона планує перебувати.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти