Київ вимагає повернення 113 утримуваних в Росії і Криму українців

4 квітня 2019, 15:51

Росія порушує норми міжнародного гуманітарного права, заявив Мін'юст України

Україна направила ноту Росії з вимогою негайно повернути 113 громадян України, які незаконно утримуються в Російській Федерації та в тимчасово окупованому Криму. Про це повідомила прес-служба Міністерства юстиції України.

Реклама

"Україна направила ноту Російській Федерації з вимогою передати українським компетентним органам 113 громадян України, які незаконно утримуються на території РФ і тимчасово окупованій території України – в Автономній Республіці Крим – в порушення норм міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини", – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в Міністерство надійшли звернення громадян України, засуджених вироками українських судів, внаслідок окупації Криму та м. Севастополя були приведені у відповідність до законодавства РФ так званими судовими органами, що діють на тимчасово окупованій території України. Також звернулися громадяни України, засуджені незаконними окупаційними органами відповідно до Кримінального кодексу РФ.

"Зараз ці громадяни відбувають покарання на території Автономної Республіки Крим або переведені на територію РФ", – відзначили у Мін'юсті.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", тимчасово окупована територія України (АР Крим) є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Реклама

Також згідно зі статтею 9 цього ж Закону будь-які органи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи створені в порядку, передбаченому законом. Будь-який акт (рішення), виданий органом та/або посадовими особами, створеними, обраними або призначеними в порядку, непередбаченому законом, є недійсним і не створює правових наслідків.

Функціонування на окупованій території України судів, які ухвалюють рішення іменем РФ, а також здійснення ними правосуддя відповідно до російського процесуального та матеріального права не має правових наслідків за законодавством України, тому що вони створені в порушення Конституції і законів України, додали в міністерстві.

В тренді
"Свобода слова Савіка Шустера": онлайн-трансляція

"Зазначені громадяни України незаконно позбавлені свободи і права відбувати покарання на території України за злочини, вчинені ними на території України, за які вони засуджені відповідно до законодавства РФ", – відзначили в Мін'юсті.

Згідно з частиною третьою статті 5 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" відповідальність за порушення визначених Конституцією і законами України прав і свобод людини і громадянина на тимчасово окупованій території покладається на РФ як державу-окупанта відповідно з нормами і принципами міжнародного права.

"Таким чином, Україна вимагає від Російської Федерації негайного повернення своїх громадян, які незаконно утримуються в РФ і на окупованій території Автономної Республіки Крим в порушення норм і принципів міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини, і забезпечити їм можливість відбувати покарання, призначене українськими судами, на території України відповідно до її законодавства, а також реалізувати своє право на розгляд справи встановленим законом України судом", – заявили в Міністерстві.

Реклама

Нагадаємо, прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков заявив, що хто б не став президентом України за підсумками виборів, Москва не має наміру обговорювати питання повернення окупованого Криму.

До того ж, в Держдумі звинуватили українські банки в "захопленні" вкладів кримчан.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти