Україна, Росія і США на 30% погодили параметри місії ООН на Донбасі – Марчук

8 листопада 2018, 13:38

Переговірник від України пояснив, у чому основні труднощі з розміщення миротворців

Міжнароднапереговорнагрупаз розміщення,втомучисліУкраїна,РосіятаСША,на30%прийшлидоконсенсусущодопараметрівмісіїООН,якаможебутивведенанаДонбас.Про церозповівпредставникУкраїнивробочійпідгрупіз питаньбезпекиТристоронньоїконтактноїгрупиЄвгенМарчук,якийранішевжеговорив,що миротворці на Донбасі з'являться не скоро.

Реклама

Вінзазначив,щокрімпереговоріввМінську,по Донбасувінбере участьвщедвохміжнароднихплатформах,одназякихстосуєтьсясамепараметрівмиротворчоїмісії.

"Там ми працюємо над двома блоками. Перший – це мандат миротворчої місії, який був компромісний, а беруть участь не тільки Україна і Росія – до речі, ОРДО і ОРЛО не беруть участь – а Сполучені Штати, Великобританія, Німеччина, представники ООН, фахівці з миротворчих місій, Нідерланди, Женева, оскільки один з них знаходиться в Женеві, другий – в Гельсінкі. Ми там прийшли до 30% консенсусу, але це робочий рівень консенсусу, тому що ви знаєте про різницю позицій в Україні і Росії", – розповів Марчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Вінпояснив,щодругийблокстосуєтьсяперехідноїадміністраціїнаДонбасі,амністіїівиборів(легітимних).Марчукзазначив,щонайбільші труднощівпитанніформуванняперехіднихадміністрацій.

"Якщо взяти поетапне введення миротворців, то, наприклад, перший етап – це лінія фронту і налагодження життя в прифронтовій зоні, де проживає понад 200 тисяч осіб, 42 тисячі дітей. Це означає, що повинен бути хтось старший. Є два варіанти: може бути, тимчасовий миротворець, який має досвід в цьому, а може бути, за погодженням, але обов'язково представники і тієї, і тієї сторони – тобто з окупованої частини, і з неокупованої", -сказав він.

В тренді
Росія хоче почати нову війну з Україною: у США назвали причину
Реклама

Яквідомо,російськасторонаспочаткудомагаласятого,щомиротворціповиннідіятилишеналініїрозмежування;пізнішедопустилиможливістьїхвиходуідоукраїнсько-російського кордону,алевякості"охоронців"дляспостерігачівОБСЄ.В лютомупрезидент РФ Володимир Путін пішов на поступки по Донбасу іпогодивсянарозміщення"блакитнихкасок"навсійтериторіїконфлікту,алезумовою,щоКиївдомовитьсяпро цезбойовиками.

Усвоючергу,українськасторона,якіраніше,наполягаєнавведеннімиротворцівнавсютериторіюконфлікту,втомучислінаукраїнсько-російський кордон,ізаявляє,щоне має намірувестипереговоризватажкамибойовиківпро розміщеннямісіїООН.

Також існує і "план Волкера" по Донбасу.СпецпредставникСШАпоУкраїніпід часпереговорівзпомічникомпрезидентаРФВладиславомСурковимобговорюєконкретніваріантивведеннямиротворцівнаДонбас.ПланиШтайнмаєраіМореляпровалилися,алетеперєнадіянаамериканськийваріантврегулюванняситуаціївУкраїні.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Новини партнерів

Загрузка...

Новини партнерів

Загрузка...
загрузка...

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти