Україна зажадала від Росії негайно звільнити Крим і Донбас

18 лютого 2016, 12:08

Рада виступила з офіційним зверненням

Верховна Рада вимагає від Російської Федерації негайно припинити окупацію Автономної Республіки Крим і Севастополя, окремих районів Донецької та Луганської областей.

Реклама

Ця вимога міститься в зверненні українського парламенту до парламентаріїв іноземних держав, парламентських асамблей, міжнародних організацій щодо засудження триваючої агресії Російської Федерації проти України, яке українські парламентарії підтримали в четвер 236 голосами.

"Верховна Рада вимагає від Російської Федерації негайно припинити окупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, окремих районів Луганської та Донецької областей", – йдеться в зверненні.

Парламент закликає Російську Федерацію припинити триваючу практику викрадень, незаконних затримань і арештів громадян України, заборони на в'їзд представникам кримськотатарського народу на територію Кримського півострова, порушення свободи слова і засобів масової інформації, обмеження свободи, віросповідання і мирних зібрань.

Народні депутати України також вимагають від Російської Федерації припинити дії прямо або побічно спрямовані на фінансування незаконних збройних формувань на своїй території і на території України, постачання військової техніки, озброєння, організації силового забезпечення, підготовку і фінансування терористів.

В тренді
"Вони тут? Вони всюди". Зеленський потролив журналістку через російський переклад (відео)
Реклама

Український парламент вимагає від РФ виконати в повному обсязі вимога Резолюції Генасамблеї ООН від 27 березня 2014 року "Територіальна цілісність України", положень Мінських домовленостей і комплекс заходів по їх виконанню від 12 лютого 2015 року.

Народні депутати України вимагають від Російської Федерації "негайно звільнити політичних в'язнів – жителів Криму, виконувати рішення Європейського суду з прав людини, забезпечувати і сприяти безперешкодному допуску міжнародних місій і правозахисних організацій на територію Кримського півострова з метою здійснення постійного моніторингу та спостереження за ситуацією в сфері захисту прав і свобод людини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та Севастополя". Верховна Рада закликає міжнародне співтовариство продовжувати тиснути на Російську Федерацію як країну, яка грубо порушує Статут ООН, Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 роки (Будапештський меморандум), Заключний акт Наради з безпеки і співпраці в Європі від 1 серпня 1975 року Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму 1999 року.

Український парламент також підтримує позицію Європейського парламенту щодо необхідності розпочати міжнародний переговорний механізм по відновленню українського суверенітету шляхом деокупації Автономної Республіки Крим і Севастополь в форматі "Женева плюс" з безпосереднім залученням до цього процесу інститутів Європейського Союзу.

Всі подробиці в спецтемі Нове загострення у війні з Росією

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти