Україна стурбована підривом ефективності ключових органів Ради Європи – Разумков

24 жовтня 2019, 20:47

Організація слабо реагує на постійні тенденції порушення прав людини в окремих країнах

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков закликав сприяти поверненню до базових принципів і ідей, закладених засновниками Ради Європи, а саме – до дотримання високих стандартів у галузі прав людини, демократії та верховенства права.

Реклама

Про це повідомляє сайт Верховної Ради України

Разумков підкреслив, що Україна стурбована підривом ефективності ключових органів Ради Європи, адже подвійні стандарти в процесі прийняття рішень ставлять під сумнів ціннісні орієнтири цієї організації.

"Наша послідовність і принциповість має бути непорушною, якщо ми дійсно прагнемо до утвердження міжнародного права як цінності. І єдиною запорукою вільного та демократичного розвитку є готовність забезпечити не на словах, а на ділі дотримання прав людини, верховенства права і демократичних свобод", – зазначив глава Верховної Ради.

Дмитро Разумков також звернув увагу учасників конференції на те, що організація слабо реагує на постійні тенденції порушення прав людини в окремих країнах. Однак Україна, спільно з іншими державами, не готова миритися зі спробами дискредитації авторитету Ради Європи.

Реклама

"Цілком мотивованим є рішення про відмову від участі в сесії ПАРЄ Постійної делегації Верховної Ради України на знак протесту проти повернення делегації Росії в Парламентській Асамблеї. Це рішення є реакцією на тотальне і системне порушення агресором прав людини на тимчасово окупованих територіях", – підкреслив він.

В тренді
Крим не наш і Facebook вам не слуга – головні скандали СЬОГОДНІ

Він вважає, що фундаментом розвитку Європи на наступні 70 років повинна стати концепція демократичної безпеки на основі принципів Європейської хартії прав людини.

"Без демократичних принципів не може бути стабільної Європи. Переконаний, що відновлення поваги до таких цінностей має стати наскрізною темою подальших дебатів у цих стінах", – підкреслив голова Верховної Ради.

Нагадаємо, 25 червня на засіданні ПАРЄ 118 голосами було прийнято рішення дозволити делегації РФ повернутися до сесійної зали асамблеї з відновленням всіх прав без виконання будь-яких умов, що стосуються відновлення територіальної цілісності і суверенітету України, в тому числі припинення окупації Криму і окремих частин Донбасу.

Як повідомляли новини "Сьогодні", українська делегація відмовилася їхати на осінню сесію ПАРЄ через повернення туди Росії. Глава делегації України Єлизавета Ясько зазначала, що їде в Страсбург з неофіційним візитом як гість. Глава української делегації прокоментувала повернення Росії в ПАРЄ.

Реклама

Політологи Олександр Палій та Антон Кучухідзе в коментарі сайту "Сьогодні" пояснили, виграє чи втратить Україна від демаршу в ПАРЄ.

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти