Україна – не Росія: чому Зеленському не варто йти на конфронтацію з Радою

12 травня 2019, 06:45

Людмила Грубник

Політолог назвав перші можливі наслідки звернення Зеленського до Ради

Після ультимативного звернення Володимира Зеленського до депататів Верховної Ради вже малоймовірно, що інавгурація новообраного президента України пройде саме 19 травня.

Реклама

Про це в коментарі сайту "Сьогодні" розповів професор кафедри політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

"Після цієї заяви у парламенту буде менше бажань йти назустріч Зеленському. Загальна тональність не сприяє тому, щоб інавгурація була проведена до 28 травня", – говорить політолог.

Як вважає експерт, зараз Зеленському необхідно, навпаки, налагоджувати взаємодію з Радою, а не псувати відносини з депутатами.

"Заява Зеленського була конфронтаційною, неконструктивною, і вона продовжувала передвиборчу компанію нападок. Я був здивований, адже йому потрібно було шукати способи взаємодії з парламентом, йому потрібна підтримка парламенту, йому потрібно вчитися працювати з парламентом. Адже Україна – не президентська і навіть не президентсько -парламентська, а парламентсько-президентська республіка. Раніше Леонід Кравчук, радячи Зеленському, сказав, що йому треба швидко поміняти всі органи влади. І тут Кравчук помиляється. Україна – не Росія. Там уряд складає свої повноваження перед новообраним президентом, а в Україні абсолютно навпаки – уряд продовжує діяти і складає свої повноваження перед новообраним парламентом. Моя позиція полягає в тому, що ми отримали президента, який мало підготовлений для своєї посади. Йому треба зрозуміти, що таке президентська посада. Йому потрібен час, щоб заповнити посади, які заповнює президент. Йому треба навчитися працювати. Для цього треба час. А тепер уявіть, що ми йдемо на розпуск парламенту. На мою думку, нинішній уряд грає стабілізуючу роль. Зеленському потрібно увійти в курс справи, а потім йти на парламентські вибори. Тоді буде правильний перехід", – додає політолог.

На думку Гараня, Зеленському зараз необхідно обрати іншу тактику, а не продовжувати лінію передвиборчого піару.

"Зараз треба змінювати поведінку, показати, що він хоче як президент, свої основні законопроекти. І потрібно зустріч з Порошенком провести, щоб відбулася плавна передача влади", – резюмував експерт.

Також нагадаємо, новообраний президент 4 травня прийшов у парламент для зустрічі з його керівництвом і лідерами фракцій, щоб обговорити інавгурацію та інші питання. У той же час, коментуючи чутки про розпуск Ради, він пояснив, що конкретніше з цього питання можна буде сказати після надання президентських повноважень. Також Володимир Зеленський написав листа спікеру Андрію Парубію, в якому зазначає, що важливо уникнути вакууму влади, і закликає не затягувати з інавгурацією.

Реклама

Підпишись на наш telegram

Лише найважливіше та найцікавіше

Підписатися

Реклама

Читайте Segodnya.ua у Google News

Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти